כישלון המו"מ המדיני מרחיק את כניסת החרדים והעבודה לקואליציה

כישלון המגעים המדיניים הרחיק את האפשרות שהמפלגות החרדיות יצטרפו לקואליציה על חשבון 'הבית היהודי'. פרשנים מעריכים כי לא צפוי כל שינוי בהרכב הממשלה בשנתים הקרובות, והח"כים החרדים מודים: "הממשלה הרעה הזאת עלולה לשרוד עוד שנתים, כרגע אין לנו הרבה מה לעשות"

ראשי המפלגות החרדיות השתעשעו בחודשים האחרונים באפשרות לפיה ההתקדמות במו"מ המדיני תחייב את הבית היהודי וחלק מהח"כים בליכוד לפרוש מהממשלה, מה שיוביל להצטרפותם לקואליציה ביחד עם מפלגת העבודה. לשם כך, חזרו והצהירו חברי הכנסת החרדים על 'ברית' פוליטית עם מפלגת העבודה והעומד בראשה יצחק הרצוג.

כישלון המו"מ המדיני מרחיק מאוד את אופציית הכניסה לממשלה של המפלגות החרדיות. פרשנים פוליטים מעריכים, כי ללא מהלך מדיני משמעותי לא צפוי כל שינוי בהרכב הממשלה בשנתים הקרובות.

העובדה שהקואליציה צלחה את המבחנים המשמעותים ביותר שלה, קרי: חוק הגיוס, חוק המששילות וחוק משאל העם, צפויה לאפשר לחברות הקואליציה מושב קיץ שקט יחסית, ובהיעדר תהליך מדיני דרמטי לא צפויים זעזועים קואליציונים סביב אף נושא.

ח"כים חרדים נשמעו השבוע מיואשים בעקבות ההתפתחויות האחרונות, בשיחות סגורות אומרים הח"כים: "למעשה, לא נראה כרגע שום אופק לכניסתנו לקואליציה או לשינוי הרכב הממשלה. הקואליציה צלחה את המבחנים הקשים שלה, וכרגע צפויים לה חיים נוחים…"

הח"כים הוסיפו: "מה שמדאיג באמת זו האפשרות שהקואליציה הרעה הזאת תחזיק מעמד עוד שנתים, זה אומר עוד גזרות ועוד רדיפות כנגד עולם התורה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.