"כי האדם עץ השדה": שרונה חונן נפרדת מט"ו בשבט

שיחה עם המנטורית והמרצה שרונה חונן שתביא לנו מידי שבוע טיפים ועצות שקשורים בנשים, זוגיות, חינוך ילדים ועוד. ט"ו בשבט הוא חג לאילנות, והאילן מדומה לאדם, "כי האדם עץ השדה" מה מיוחד בעץ שהוא דומה לאדם? מרתק

שרונה חונן היא מרצה ומנטורית להעצמה נשית והערכה עצמית. מידי שבוע תביא לנו שרונה מהיידע שלה על מה שאנחנו רוצות לשמוע ולדעת, טיפים שקשורים לנשים, אהבה וזוגיות.

שרונה בעלת תואר ראשון בפיסכולוגיה ותואר שני בפסיכולוגיה נשית, מה שמביא אותה להתמחות בהעצמה נשית.

מה המסר שלך לנשים? 

"'ואהבת לרעך כמוך, רבי עקיבא אומר זה כלל גדול בתורה'. כמו שאנחנו מחוייבות לאהוב את האחר כך אנחנו צריכות לאהוב את עצמינו. אותו רבי עקיבא היה רועה צאן פשוט שהחל ללמוד תורה רק בגיל ארבעים, אבל הגיע להשגים גבוהים ורבים בגלל שהתמיד והיה עקבי בלימוד התורה. אם רק נתמיד ונאמין במה שאנחנו עושות, נגיע לפסגות גבוהות ולא משנה באיזה גיל נצא לדרך. אנחנו צריכים להכיר טובה ולהעריך את המתנות שקיבלנו. כדאי לנו  להתחבר למציאות שלנו בעולם ולמנף את התפקיד הייחודי שלנו כדי לעשות ולגרום לעצמינו טוב. ועל ידי כך נעשה עולם שכולו טוב. הידיעה שדווקא על ידי הנשים נזכה לגאולה היא עצמה מסר שמאוד מעצים את האישה".

יצאנו עתה מט"ו בשבט. נאמר על האדם, "כי האדם עץ השדה". מה מיוחד בעץ?

"כתוב בתורה "כי האדם עץ השדה", ממש מטאפורה מדהימה לדימוי האדם, איך האדם דומה לעץ? העץ תמיד מחובר לשורשים, ערכים שלו וראשו זקוף תמיד ומסתכל למעלה לשמיים".

מה המיוחד בעץ?

"העץ מחובר לשורשים שלו, לקרקע, הוא יציב הוא לא סוטה מהשורשים שלו. הוא מחובר לאמת, לערכים שלו. ככה גם אנחנו צריכים להיות, לא לשכוח את השורשים שלנו את שרשרת השורשים והדורות שלנו, מאיפה באנו. גם אנחנו עוברים תהפוכות כמו 4 העונות של העץ. לפעמים אנחנו בשלכת, לפעמים אנחנו בפריחה. אבל צריך לא לשכוח שגם שקשה לנו ואנחנו נופלות ונכשלות, מחר יום חדש. כי מתוך הקושי תצא פריחה יותר טובה ויותר מלבלבת. לפעמים זה לא גלוי לעיין אבל מתוך הקושי אנחנו תמיד צומחות".

נשמח שתשתפו אותנו במה שמעניין אתכן בשיחות עם שרונה חונן, ואנחנו ננסה לענות לכן מעתה על השאלות

כל שאלה ופנייה נא תשלחו למייל: smadaryom@gmail.com

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.