בחור מתמיד 'נמכר' תמורת 10 אלף ד' לישיבה דפוקה (הקלטה)

סיפורי חיים ולדר: והפעם על בחור שראש הישיבה שלו ניסה למכור אותו תמורת בצע כסף לישיבה גרועה. יום אחד הם סגרו מעגל, הבחור התחתן לבתו של אותו ראש ישיבה ושמע ממנו גילוי לב שהפתיע אותו – האזינו לסיפור המרתק

על רקע סיום הרישום לעולם הישיבות הגבוהות, סיפר השבוע הסופר החרדי חיים ולדר בתוכנית 'עצות מהחיים' ברדיו קול חי, סיפור חיים מצער שמשליך על המצב העגום של עולם הרשמים 'שסוחרים' לכאורה בבחורים תמורת בצע כסף.

הסיפור מתמקד על ראש ישיבה שניסה למכור בחור מצטיין תמורת בצע כסף לישיבה גרועה. הבחור שהיה מתמיד לא הבין מדוע ראש הישיבה הודיע לו כי הוא לא מפנה אותו להיבחן בישיבות הצמרת של עולם הישיבות.

האזינו (באדיבות קול חי)

הבחור ששקד על תלמודו והיה בעל כישרון רב היה שבור ורצוץ – ובצר לו החליט 'ללכת' על ההצעה הגרועה –  והפך די בקלות לבחור הטוב ביותר בישיבה.

בערוב הימים סיפר לו ראש הישיבה באקראי כי בישיבה הקטנה מכרו אותו תמורת 10 אלף ד', הבחור, שהיה המום לחלוטין לא יכול היה להישאר בישיבה ולו ליום אחד, החליט לעשות מעשה ועבר לישיבת חלומותיו. הבחור צמח והתעלה והפך בתוך כמה חודשים לאחד הבחורים המבוקשים בשידוכים בעולם הישיבות.

התפנית המפתיעה הגיעה לאחר כמה ימים, יום אחד הציעו לו הצעה מפתיעה, "את הבת של ראש הישיבה שנלחם עליו", הבחור חשד בראש הישיבה הקטנה 'שמכר' אותו תמורת בצע כסף וסירב בהתחלה בשל הכעס הרב על ראש  הישיבה.

אך בהמשך בעצת רבותיו הוא התעלה על עצמו והתארס עם בתו והפך לבן בית אהוב.

לימים, אזר אומץ והחל לחטט בפרטי "המכירה המפורסמת" אך ראש הישיבה (חמיו)  חקר וגילה כי מי שמכר אותו היה לא אחר מאשר רשם נוכל שגזר קופון שמן על חשבונו.

מצער ומדהים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אדון ולדר, אם ראש הישיבה היה אדם ישר, גם הרשם הכי נוכל לא היה יכול לעשות כלום, תפסיק ללכת אימים על עולם הרשמות, זה שאתה לא שם זה לא אומר שזה שלילי.
    נכון, יש דילים, ויש סחר, אבל סיפור כזה, עזוב, אל תשטה במאזינך, אין דבר כזה.
    ראש הישיבה שיתף פעולה וגם קיבל כמה תמלוגים.

    שמעון |
    הגב