הכנסת ספר התורה שהובילה לשמירת השבת

ביום חמישי שעבר, הופתעו תושבי שכונת גבעת המבתר בירושלים מניגוני מוזיקה חסידית שבקעו מתחת לחלונם. הם הציצו החוצה וראו מחזה לא שגרתי. עשרות ילדים עם לפידי אש בידיהם צועדים, כשאחריהם נוסעת חופה גדולה ומאות איש רוקדים ומפזזים לפני ספר התורה.

מכונית מיוחדת עמוסת אורות מהבהבים וצבעוניים השמיעה מוזיקה חסידית והשמחה גדשה את הרחוב, במרכז עמד מרן הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א, תושב השכונה, שרקד בשמחה גדולה לכבודה של תורה.

הכנסת ספר תורה זו היא מיוחדת במינה.
התורם, יהודי מכובד החפץ בעילום שמו, הנו בעל השפעה חזקה במדינות רבות. אך פרט לעובדה היותו יהודי לא ידע הרבה על יהדותו.

בשנים האחרונות נקשר למרן הראש"ל ובעידודו החל לקבוע עיתים לתורה מידי יום ולחזור לכור מחצבתו, בהתעוררות של מצווה החליט לתרום ספר תורה מהודר לע"נ אביו, וביקש שספר תורה זה ייכנס לביתו של מרן הראש"ל.

ואכן, ביום חמישי שעבר, נר שני של חנוכה, נערך בביתו של מרן הראש"ל מעמד כתיבת האותיות, בהשתתפות גדולי תורה ואישי ציבור, ובראשם המקובל הגר"ב שמואלי, הגר"י כהן ראש ישיבת יקירי ירושלים, הגר"י טופיק רבה של העיר ביתר, הגר"ש מדינה רב קהילת "תכלת מרדכי" ברמת שלמה, ראש הכולל הגאון רבי אליהו עמאר, בן הראשל"צ הגר"י יוסף, ח"כ אלי ישי, ח"כ ניסים זאב ועוד.

ספר התורה שנתרם הינו בגודל מוקטן, בעל כתב ספרדי מהודר ונתון בשני עצי חיים מכסף, כמנהג יהדות מרוקו.

בסיום כתיבת האותיות נשא מרן הראש"ל דברים תורניים על מהות לוחות הברית שהיו בארון והעלה על נס את פועלו של התורם, לאחר מכן יצא התהלוכה ברוב עם אל הרחוב, כאשר מאות החוגגים רוקדים ומפזזים לכבוד התורה.
תושבים חילוניים רבים יצאו אף הם החוצה והצטרפו למעגלי הרוקדים בהתרגשות רבה. כמה מהם סיפרו שזו הפעם הראשונה שהם זוכים לראות מחזה כזה.

מרן הראש"ל נשא את תפילת הרש"ש להצלחת עם ישראל בכל העניינים וספר התורה נכנס אחר כבוד לארון הקודש שבבית מרן הראש"ל, וישמש את הרב והמתפללים במניינים המתקיימים בבית הרב בשמחות וחגים.

יצויין, כי בתפילת שחרית של שבת חנוכה, דיבר מרן הראש"ל על ליבו של התורם הנכבד ופרט באוזניו את חשיבות שמירת השבת. בו ברגע קיבל התורם על עצמו את מצוות שמירת השבת, למרות כל הקושי הכרוך בכך מתוקף מעמדו בארץ נכר.

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (4)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (5)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (6)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (7)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (8)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (9)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (10)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (11)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (12)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (13)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (14)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (15)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (16)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (17)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (18)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (19)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (1)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (2)

הכנסת ספר תורה אצל הרב עמאר (3)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.