כך איבד גפני את השליטה על וועדת הכספים: "הוא פשוט התחרפן"

לראשונה מאז שהחל לנהל את ועדת הכספים איבד גפני את השליטה על הוועדה. "גפני הבין שהוא כבר לא יושב ראש הוועדה", הסבירו השבוע בחיוך בלתי מוסתר בבית היהודי למקור ראשון, "הוא כבר לא יושב הראש הכול יכול שעושה מה שהוא רוצה". על המריבה המתוקשרת עם סמוטריץ' הם הגיבו בסיפוק: "מגיע חבר כנסת מהבית היהודי ובעצם מודיע לו שהמשחק הזה נגמר", הסבירו בבית היהודי "זה פשוט חרפן את גפני, כי למעשה אמרו לו שהוא לא קובע עוד את סדר היום". { גפני איבד שליטה }

כך איבד גפני את השליטה על וועדת הכספים: שבוע סוער עבר על יושבי הוועדה היוקרתית בכנסת שנוהלה ביד רמה תחת שרביטו  של היו"ר משה גפני.

עד עתה , גפני העביר כמעט כל מה שחפץ ללא התנגדוית מהותיות. אך השבוע 'קפץ' לו הסמטוריץ' ועצר לחלוטין את דיוני הועדה, התקציבים יחכו.

זאב קם  במקור ראשון מנתח את אירועי השבוע בוועדת הכספים וכותב כי  לראשונה מאז שהחל לנהל את ועדת הכספים איבד גפני את השליטה על הוועדה. "גפני הבין שהוא כבר לא יושב ראש הוועדה", הסבירו השבוע בחיוך בלתי מוסתר בבית היהודי למקור ראשון, "הוא כבר לא יושב הראש הכול יכול שעושה מה שהוא רוצה".

בדרך כלל גפני קובע את דיוני הוועדה, אולם השבוע, השתנו כללי המשחק. לאחר שסמוטריץ' הודיע לגפני שאם לא מצביעים על כל סעיפי העברות התקציב אז לא יצביעו על כלום – הוא למעשה רוקן מתוכן את הסמכות של גפני להחליט מה יעלה או לא. "מגיע חבר כנסת מהבית היהודי ובעצם מודיע לו שהמשחק הזה נגמר", הסבירו בבית היהודי  "זה פשוט חרפן את גפני, כי למעשה אמרו לו שהוא לא קובע עוד את סדר היום. עד היום, כשחברי כנסת בקואליציה איימו להצביע נגדה בוועדת הכספים, זה היה על סעיף תקציבי כזה או אחר. השבוע נעשה שימוש באיום מסוג אחר לחלוטין – או הכול או כלום.

לסיכום הסבירו בבית היהודי כשזה המצב, איזה שיקול דעת זה משאיר ליושב ראש? גפני קלט את זה מצוין, ובגלל זה הוא מסרב לאפשר למשבר להסתיים. הוא מסרב להשלים עם העובדה ששינו לו את כללי המשחק"

רק נותר לראות האם גפני ישבור את הכלים וינסה לצרף את המפלגות מהאופוזיציה לממשלת נתניהו במטרה לדחוק את בנט וסמוטריץ' הסוררים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.