כך דיווחו בעולם על מותו של פרס (וידאו)

ברשתות הגדולות בעולם CNN ויתר הערוצים דיווחו הבוקר על פטירתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס, ב- CNN צייינו כי נשיא ארה"ב ברק אובמה הבטיח את בואו להלוויה שתיערך בירושלים. צפו. { סיקור עולמי}

: ההודעה שהגיעה הלילה מבית החולים שיבא בתל השומר על מותו של פרס תפסה את הכותרות הראשיות בכל אמצעי התקשורת בעולם.

"מדינאי שבנה את המדינה והפך אותה למעצמה צבאית גרעינית וזכה בפרס נובל לשלום על הנחת בסיס להסכם השלום קצר המועד עם הפלסטינים", נכתב ב"וושינגטון פוסט". "לאחרונה הגן על פעילותה השנויה במחלוקת של ישראל בעזה ובלבנון".
ב"לה מונד" הצרפתי שיבחו את פרס: "איש תרבות שאהב ספרות, איש של חזון, אך באותו הזמן מחוספס וקשוח הן עם יריביו והן עם בני בריתו", נכתב. "פרס אמנם היה הוותיק במנהיגי ישראל, אבל לא תמיד היה הפופולרי ביותר". בעיתון התייחסו גם למערכת היחסים של פרס עם הממשל הצרפתי, שהחלה במקביל לתחילת היחסים של שתי המדינות, ולסיוע של צרפת להקמת תכנית הגרעין בישראל ביוזמתו של פרס.

"האיש האחרון ששרד מבין אלה שמזוהים עם הקמתה של ישראל המודרנית", נכתב ב"גרדיאן" הבריטי. "סיפור חייו של פרס ליווה הרבה מהרגעים החשובים ביותר בהיסטוריה הקצרה של המדינה".
"האיש שהפך מבנו של סוחר עצים מזרח פולני לאבי תכנית הגרעין של ישראל", נכתב ב"דר שפיגל" הגרמני, "אובדן של עם ישראל כולו".

ב"אל פאיס" הספרדי דיווחו על מותו של פרס באמצעות סדרת תמונות היסטוריות מחייו של פרס: תמונות עם ערפאת במהלך הסכמי אוסלו, תמונות לצדם של ראשי מממשלה ומנהיגים עולמיים. ב"לה רפובליקה" האיטלקי נפרדו: "האדריכל של הסכם אוסלו שהלך לעולמו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.