צפו: כך הגיב רה"מ לפוגרום בקבר רבי נחמן (וידאו)

בין הפסקה אחת לשניה על חוק התקציב, רה"מ בנימין נתניהו מצא היום כמה דקות לשדר חי בלייב בפייסבוק שלו לקהל מעריציו והגולשים הרבים, כך זה נראה. צפו {לייב בפייסבוק}

בין הפסקה אחת לשניה על חוק התקציב, רה"מ בנימין נתניהו מצא היום כמה דקות לשדר חי בלייב בפייסבוק שלו לקהל מעריציו והגולשים הרבים, לפתע צלצול טלפון באמצע השידור, נתניהו עונה ל"יובל" וכמובן מבקש ממנו בדחיפות לדאוג לטיפול אישי לפרשת החילול של ציון הצדיק באומן שבאוקראינה.

"בעניין אוקראינה, צריך לטפל בזה, זה בלתי קביל בעליל", אמר נתניהו. והמשיך וביקש מהאיש שמעבר לקו, "צריך לטפל בזה בכל העוצמה, גם ביקשתי לדבר עם נשיא אוקראינה פטרו פורשנקו אבל נסיים כעת את השיחה לטיפולך".

כזכור, אמש בלילה אירע פוגרום באומן: בשעות הלילה הגיעו אלמונים לציונו של רבי נחמן באומן, התיזו גז מדמיע לעבר המתפללים, שפכו צבע אדום והניחו ראש של חזיר בציונו של רבי נחמן באומן שבאוקראינה.

מתפללי הציון הזדעזעו לגלות את את הונדליזם שנעשה בתוככי הציון הקדוש, כאשר ראש של חזיר הונח על הציון הקדוש.

"מדובר בתקרית חמורה שלא נעבור עליה בשתיקה", אומרים המתפללים בתגובה ראשונית ל'קוקר'. המשטרה המקומית הגיעה לזירה והיא עדיין חוקרת את נסיבות האירוע.

התגובות הפוליטיות לא אחרו להגיע: שר הבריאות יעקב ליצמן: חילול ציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב זי"ע באומן מחייב גינוי והוקאה. זהו מקרה אנטישמי חמור ומזעזע, שדורש התערבות מיידית של שלטונות אוקראינה כדי לחקור ולמצות הדין עם הפורעים. השר ליצמן הדגיש כי המקרה הנורא מצטרף לחילול בית הכנסת בערד בשעת התפילה, וקורא לעשות כל פעולה שמעשים נפשעים אלו של פגיעה בקדושת מקומות קדושים יוקעו לדראון.

השר  דרעי על הפוגרום באומן: ״הזדעזעתי עד עמקי נפשי לשמוע על החילול הנורא והברברי שנעשה הלילה בציון הקדוש של רבי נחמן באומן. אפנה היום לנשיא אוקראינה לפעול במהירות נגד הפורעים ולהגביר את השמירה במקום״.

סגן השר מאיר פרוש, שוחח עם שגריר ישראל באוקראינה, מר אלי בלוצרקובסקי, וביקש ממנו למסור לראש הממשלה שם, את הזעזוע של כל חלקי העם בישראל, עקב המעשה החמור, האנטישמי והנפשע על ציונו הקדוש של רבי נחמן זי"ע באומן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.