כך החמיצה רשת NBC את סקופ השנה

ההקלטה המביכה על טרמאפ שנחשפה על ידי הוושינגטון פוסט הייתה בידי רשת NBC ניוז שהייתה מודעת לקיומה של ההקלטה הבעייתית ארבעה ימים לפני פרסומה בוושינגטון פוסט, אך המתינה עם הפרסום. { בגלל עורך דין}

ההקלטה המביכה על טרמאפ שנחשפה על ידי הוושינגטון פוסט הייתה בידי רשת NBC ניוז שהייתה מודעת לקיומה של ההקלטה הבעייתית ארבעה ימים לפני פרסומה בוושינגטון פוסט, אך המתינה עם הפרסום.

הסיבה: עורכי הדין טרם סיימו לעבור על החומרים, בכיר ברשת, שביקש להישאר בעילום שם הודה כי  הזהירות הזו מצד NBC עלתה לה בסקופ, שעשוי מצידו לעלות לטראמפ בנשיאות.

בשעה שהNBC התנהגו בזהירות יתרה, לוושינגטון פוסט לקח חמש שעות בלבד לעבור על ההקלטה ולאשר את הפרסום.

 

ב-NBC ניוז גילו  על קיומו של הסרטון ביום שני בלילה, וזה ממפיק בתוכנית הבידור אקסס הוליווד, שלמגיש שלה אמר טראמפ את הדברים הבעייתיים. התוכנית משודרת ברשת NBC, והמפיקים עברו על הארכיון בחיפוש אחר ראיונות ישנים עם טרמאפ, וזרת בשל הערות גסות שנהג לפזר לעבר נשים. בעקבות זאת מצאו את הסרטון של טראמפ עם מנחה התוכנית באותה תקופה בילי בוש, כשהיה בדרכו להצטלם לתפקיד אורח באופרת הסבון ימי חיינו.

בשלישי בבוקר, יום למחרת קבלת הסרטון, החליטו ב-NBC ניוז כי מדובר "בחומר חדשותי ראוי", והחלו לעבוד על הסיפור אך באיטיות.

לפי הבכיר ברשת,  ההקלטה הועברה לידי עורכי הדין ושם נתקעה. זאת על אף שעל פניו לא נראה שיש סוגיות משפטיות בפרסום הקלטה מלפני 11 שנים של מועמד לנשיאות, שנראה שמודע לכך שמצלמים אותו.

בחטיבת החדשות של NBC היו  קרובים לסיום העבודה על הסיפור ביום שישי בבוקר, אך הוא לא שובץ לשידור בתכניות החדשות או בתוכנית היומית של אקסס הוליווד.

בנתים, בעוד הרשת הפופלרית משתהה, החליט מקור אנונימי לפנות לוושינגטון פוסט, שפרסם את ההקלטה כבר חמש שעות לאחר מכן. 7 דקות לאחר מכן זה היה מאוחר עבור NBC שחיכו וחיכו…

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.