כך הטריד "הפלג הירושלמי" את בכירי המשק

על רקע מעצרם של ראשי עיתון 'הפלס', בערוץ 2 נחשפו קולותיהם של אנשי הפלג שהטרידו את ראשי החברות הגדולות במשק ובני משפחותיהם. העיתון עצמו יצא במהדורה מיוחדת לרגל גל המעצרים. האזינו. { האזינו}

על רקע מעצרם של ראשי עיתון 'הפלס' בערוץ 2 נחשפו קולותיהם של  אנשי הפלג שהטרידו את ראשי החברות הגדולות במשק ובני משפחותיהם.

"אתם שנתיים מאמללים את החיים של מנהלים בכירים בחברה", אמרה אחת המוטרדות בתגובה לשיחה שהגיעה אליה מפעיל "פלס". "בזמן שאנחנו מדברים, אני מקבלת עוד 5 שיחות מהחברים שלך. אני לא יכולה כבר!"

ב"קו המאבק" של הפלג הירושלמי בהנהלת אברהם טריגר נשמעות הנחיות ברורות כיצד להמשיך את הדפוס הפעולה מול בכירי החברות הגדולות במשק: "מטלפון שלנו או מטלפון של אחרים. מחסוי ומגלוי, פעם פעמיים מכל טלפון" נמסר בהודעה. "גם בניקיון פסח לוקחים את הטלפון ומחייגים. בעזרת השם, ככה המחאה תהיה חזקה ועצומה".

עיתון הפלס פרסם הבוקר בעמוד הראשי כותרת עליה התנוסס הכיתוב: " כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ". בעמוד הראשי בחרו העורכים "שלא נעצרו" להותיר חלק ריק על מנת להדגיש את "ההשתקה" שנעשתה לפלג על ידי רשויות החוק בישראל.

בפלג הירושלמי הגיבו למעצר 28 מאנשיהם אמרו כי מדובר בניסיון השתקה דיקטטורי שמזכיר משטרים אפלים. "מעצרים של עורכים וכותבים בעיתון על ידי המשטרה אינו דבר שיכול לעבור לסדר היום הציבורי", טענו. בפלג הוסיפו תלו את המניע למעצר הפעילים במאבקם נגד הגיוס: "מי שלא יעצור את טירוף ההשתקה הזו כעת, ירגיש זאת גם על בשרו במוקדם או במאוחר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מעשה שהיה בימיו של הגאון רבי נפתלי צבי יהודה ברלין, הנצי"ב, נגזרה גזירה מאת הממשלה להכניס לימודי חול אל תוך הישיבות הקדושות. [כהיום להתגייס לצבא] הנצי"ב נלחם בכל עוזו בגזירה נוראה זו שמהווה סיכון ממשי לעולם התורה. מחמת כך נפל למשכב.

    ולבנו, הגאון רבי חיים, אמר הנצי"ב שהקדוש ברוך הוא רמז על כך בתורה בפסוק: "ולהבדיל בין הקודש לבין החול", יש להבדיל בין לימודי הקודש ולימודי החול, שכן כאשר מערבים קודש וחול [כהיום חרדים-צבא] לא די שאין לימודי החול מקבלים קדושה, אלא לימודי הקודש הופכים, חלילה, לחולין… לטומאה…. ודע לך בני היקר סיים הנצי"ב שאף שדבר זה נטל ממני את כל כוחותי וגרם לי ליפול למשכב, כדאי הוא העניין הגדול הזה שאמסור את נפשי עליו!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב