"כך היו נראים היישובים הישראליים אם הפורעים היו חוצים את הגדר"

השגריר דנון הציג תמונה של מעבר כרם שלום הבוער בפתח דיון מועצת הביטחון. השגרירה האמריקנית צידדה בעמדת ישראל

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, נשא היום (ג') דברים מחוץ למועצת הביטחון בפתח דיון החירום של המועצה על האירועים בגבול עזה.

בחודש האחרון פורעים ניסו לפרוץ את הגדר ולחדור לשטח ישראל, שתלו מטעני חבלה, השליכו צמיגים בוערים ובקבוקי תבערה וגרמו לשריפות נרחבות בשטח ישראל", אמר דנון והציג תמונה של מעבר כרם שלום הבוער. "ביום ו' האחרון הם הציתו את מעבר כרם שלום, מעבר מרכזי של ציוד הומניטרי וסחורות לרצועה, והרסו חלקים נרחבים ממנו. הביטו על התמונה הזו והבינו כי אם הפורעים היו חוצים את הגדר, אין ספק שכך היו נראים היישובים הישראליים מעבר לגבול".

דנון הוסיף כי "חמאס מבצע פשעי מלחמה, אבל לא רק נגד אזרחים ישראליים. חמאס ממשיך לנצל את אזרחי עזה, ובהם ילדים, כמגנים אנושיים. בזמן שבעולם ממהרים לגנות את ישראל על כך שהיא מגנה על אזרחיה, לא נראה כי הם מודאגים מפשע המלחמה הכפול שמבצע החמאס. כל אזרח שנפגע בגבול- הוא קורבן של פשעי המלחמה של חמאס ובאחריותו הבלעדית."

"כל מי שטוען שההחלטה להעביר את השגרירות האמריקאית היא הסיבה או ההצדקה לאלימות הפלסטינית צריך לבחון היטב את ההיסטוריה. ההסבר הזה הוא רק התירוץ האחרון ברשימת התירוצים הפלסטיניים לאלימות נגד ישראל", סיכם השגריר הישראלי.

בדיון במועצת הביטחון, מתחה שגרירת ארה"ב ניקי היילי ביקורת קשה על יוזמיו. "האו"ם פועל באופן דו פרצופי. אף מדינה אחרת בעולם לא היתה נוהגת כמו ישראל שמשדרת איפוק יחסי ולא מפעילה את כל כוחה נגד המתפרעים".

"אני שואלת אתכם, עמיתי למועצת הביטחון – מה היה קורה אם היו מתנהגים כך בגבול שלכם? הייתם פועלים באופן הרבה יותר חריף. אף מדינה לא הייתה מקבלת התנהגות כזאת", סיכמה היילי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.