כך הפכה 'אור ירוק' למכונת הסתה כנגד הציבור החרדי

עמותת  'אור ירוק' מציפה את הרשת עם עשרות סרטונים על תרבות הנהיגה ברחוב החרדי שגוררים טוקבקים נוטפי שנאה כלפי הציבור החרדי. צפו

אור ירוק לשנאה: עמותת 'אור ירוק' פרסמה בדף הפייסבוק שלה סרטון עם הכיתוב הבא:"לכם היה יום קשה בעבודה? תראו מה קרה לאנדריי בנסיעה שגרתית".

בסרטון נראה אב חרדי מבקש מהנהג הנחה לבנו שנפגע בעת עלייתו לאוטובוס, ב'אור ירוק' מבקשים להבהיר מסר נוקב לציבור החרדי: "כי יש להפסיק להסיח את הדעת מהנהגים". הגולשים החרדים זעמו, שונאי הדת טיקבקו – ותגעש הרשת. עוזרת הדובר ל'אקטואליק' "אנחנו מתעסקים בהצלת חיים, הסרטון נועד להפיץ את המודעות להסחת דעת"

צפ בסרטון שהתסיס את הגולשים

לכם היה יום קשה בעבודה?תראו מה קרה לאנדריי בנסיעה שגרתית

‎Posted by ‎אור ירוק – Or Yarok‎ on‎ יום שלישי 8 אוגוסט 2017

בעקבות הסרטון עשרות גולשים הציפו את דף הפייסבוק בטוקבקים נוטפי שנאה כנגד הציבור החרדי, "חוצפנים אין להם בושה העיקר להגיד שהדתיים צדיקים" כתב גולש, "דוסים זבל" הוסיף גולש אחר.

מנגד, הגולשים החרדים טענו כי אין קשר בין הסרטון לבטיחות בדרכים "אור ירוק אם אתם אנטי חרדים אז תצהירו" כתב משתמש פייסבוק בשם משה כהן "זה לא קשור לדף. אין ספק שהנוסע הזוי ולא שפוי אבל זה לא קשור לבטיחות בדרכים יש לכם מגמה להכפיש ותו לא, ממליץ לכם להסיר את הפוסט".

אם לא די בכך,'אור ירוק' מעלה בשעה האחרונה סרטון נוסף (ניחשתם נכון?) מרחוב עזרא בבני ברק בו נראים ילדים רוכבים על סגואווי באמצע הכביש, "כמובן שיש אחריות להורים אבל נוכחות של הפיקוח העירוני ויותר ניידות היו מונעות את זה". נכתב בדף.

יש לציין כי 'אור ירוק' מעלה עשרות סרטונים במהלך השנה בהם מככבים חרדים רבים נוהגים שלא בזהירות, "ביחס לתרבות הנהיגה ברחוב הערבי היה מן הראוי  שמוחמד ואחמד יככבו על פני משה ויצחק מבני ברק",  טוען אחד הגולשים שסבור כי "'אור ירוק' מהווה מכונת הסתה משומנת כנגד הציבור החרדי".

מדוברות עמותת או ירוק נמסר כי דף הפייסבוק של העמותה מפרסמת כל יום סרטונים שנועדו להגביר את המודעות לבטיחות בדרכים, לגבי הסרטון הספציפי לא היתה כל מטרה לגרוף לייקים על חשבון ציבור כזה או אחר, הדמויות בסרטון שוליות, והפרצופים טושטשו, יש בסרטון סיכון של חיי אדם כאשר רואים בבירור שהנהג במקום לנהוג צריך להתמודד עם הנוסעים והכרטיסים.

ילדים עושים שטויות בכל מקום!כמובן שיש אחריות להורים אבל נוכחות של הפיקוח העירוני ויותר ניידות היו מונעות את זה

‎Posted by ‎אור ירוק – Or Yarok‎ on‎ חמישי 10 אוגוסט 2017

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שקוף שזה מבויים !

  מבויים לחלוטין בהתתחייבות
  אבל די הגיוני שמבוסס על סיפור אמיתי….
  מה עוד שאני לא מבין על מה המהומה.. ענין הזהירות בדרכים בציבור שלנו הוא מתחת לכל ביקורת.
  בדרך הטבע בבני ברק לבד אני רואה בעייני כל יום עשרות כמעטט תאונות…
  אז במקום להתבכיין קחו את הדברים לתשומת לבכם!!!

  ר' איד |
  הגב