כך הפכו את העיקר לטפל והטפל לעיקר / ארל'ה יקטר

ביטול נוהל אדמו"רים, בנתב"ג, מלמד כי אין צורך בשררה וכבוד מזויף, כי כבודו של אדמו"ר, אינו נמדד בכך. ארל'ה יקטר בטור שחושב אחרת:

'רשות שדות התעופה', יצאה השבוע במכתב רשמי לאדמו"רים, ובו הודיעה להם על ביטול נוהל אדמו"רים בנתב"ג, על כל המשתמע בכך. אנשי דת הנצרכים לשירות מיוחד רשאים לרכוש שירות מאחת החברות.

האם ממשלת השמד פוגעת באדמו"רים? או להיפך?

והרי אף אדמו״ר לא ייפגע כשיעבור במצודת דוד ללא נוהל מיוחד, ומדוע בארה״ב אין נוהל אדמו"רים ובכל זאת אין אדמו״ר שזה מעכב אותו מלהגיע לארצות הברית. כשם שביטלו את נוהל האדמו"רים בנתב"ג כך יש לבטל את נוהל האדמו"רים במירון. 'האור החיים' הקדוש שהיה מגיע להר הקדוש, היה זוחל על ברכיו מקדושת המקום ויראתו. ואם כך אין שום סיבה, שיהיה נוהל מיוחד בשביל אדמו"ר.

יש לבטל את כל הפריבילגיות המיוחדות שניתנות להם. את המעגל אותו מכנסים כשהאדמו״ר ניכנס לציון בל״ג בעומר, וכתוצאה מכך נדחפים יהודים שבורים שבאו להתחנן לישועה. והרי כיום אדמו״ר נימדד לפי יכולות הרכב שלו ועד כמה הוא מצליח להיכנס קרוב יותר לציון בל״ג בעומר במירון.

והלא, כבוד האדמו״ר לא יפגע, אם רכבו לא יגיע עד אל כבש המטוס ומשם ישלחו תמונות לכל העולם. והלא כבוד האדמו״ר לא יפגע, גם אם לא ירוצו לפניו שלושה צלמים לכל אירוע. גם אם כפית האוכל לא תהיה מכסף טהור או זהב טהור, הוא לא ייפגע.

כבוד האדמו״ר לא ייפגע עם על השולחן בשמחה, לא יעמדו 7 בקבוקי כסף, עם מיץ ענבים יקר. וגם אם הכוס לא תהיה מכסף טהור.

כבוד האדמו״ר לא ייפגע עם יהודי שמגיע בשמחה, לאחל מזל טוב, לא יעבור 8 סדרנים, 9 מחסומים ו19 בחורים עם אוזניות שב״כ. ואפילו לא בניחום אבלים, אם לא יגיע עם 8 רכבים לפניו ו9 מאחוריו.

כבוד האדמו״ר לא יגדל, לפי כמות הנורות שתלו ברחוב, בשעת לילה מאוחרת. ולא ככל שייארך הזמן בו ישבו 10 בחורים להכין את השלטים והתפאורה

כבודו של האדמו״ר לא יפחת גם אם רכב השרד לא יהיה מתוצרת ארה״ב או גרמניה ואפילו אם לא יהיה בעל חלונות שחורים. וודאי שלא יימדד כגובה הפרנצשע'ס 14 קומות או 13 בלבד.

ודווקא כבוד האדמו״ר יתגדל כאשר חסידיו ישבו וילמדו. כאשר הוא יידע כי יהודי לא יקבל דחיפה בטעות- בעבורו. הוא ישמח לדעת כי יהודי שטרח ובא לאחל מזל טוב, יגיע עד אליו ממש.

כבודו של האדמו"ר לא טמון בכוחניות, בשררה וסממנים חיצוניים, אלא בגדלותו בתורה ובתעצומות נפשו.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מסתבר מר יקטר, שהיכן שהוא כבודך נפגע, והנך מנסה לשפוך מררתך על הזולת…
  חדל לך, חבל על מאמציך הנואשים, ממילא אף אחד לא מתכוין לשמוע לעצותיך…

  וסתם לעצם הענין, אולי כבוד האדמו"ר לא ייפגע, אבל כבוד החסידים ייפגע אם האדמו"ר יופיע כאחד האדם, וזכותם המלאה לכבד את אדמו"רם כפי כוחם ויכלתם.

  לשיטתך גם ראשי ממשלות שרים וכו' (גם נשיא ארה"ב למשל) כבודם לא ייפגע אם יעברו ביקורת בנתב"ג כאחד האדם ויסעו ברכב סיטרואן או מיצובישי כאחד האדם, ולשם מה כל ההוצאה המיותרת על חשבון הציבור? אלא מסתבר שאכן יש בזה משום כבוד…

  אגב, גם כבודך, מר חולה צומי, לא ייפגע אם תפסיק להעלות את הגיגיך הנלעגים באתרים השונים ומעל כל במה מזדמנת…

  נמאסת, די |
  הגב