כך הפכתי לעצמאית: חני פינץ מספרת • פרויקט חג

חני פינץ פתחה עסק למיתוג ותקשורת, כשהיא החלה ללמוד היא חיפשה כל הזמן קורסים בארץ כדי שייתנו לה מענה לשאיפות ולחלומות שלה. מה שלבסוף הביא אותה לפתוח עסק עצמאי שיהיה בו את כל מה שדרוש לאנשי תקשורת, גרפיקה, דיגיטל ועוד. חלומות מתגשמים

אחד מסמליו המובהקים של חג הפסח הוא המעבר מעבדות לחירות. אין עת טובה מזו לברר מה החירות שלנו בשוק העבודה. בעוד רבות מאיתנו קמות מדי בוקר כדי לסייע למעסיק להגדיל את רווחיו, תמורת שכר זה או אחר, יש לא מעט נשים שבחרו אחרת, בחרו לבצע את המעבר שלהם מעבדות לחירות באמצעות שינוי סטטוס העבודה שלהם: מעבר מעובדת שכירה לעובדת עצמאית.

עצמאיות מספריות על "יציאת מצרים" שלהן. מלכי אדלר רואת חשבון שפתחה עסק של קונדיטורית, חני פינץ עבדה כשכירה והחליטה לפתוח בית ספר ללימודי תקשורת, ויעל וילדימנסקי עבדה במשרד עורכי דין והחליטה לפתוח עסק של סושי. מה היה להן במעבר משכירה לעצמאית? ומה היו החששות לפני המהלך, ומי מסייע להן בו? // מעבדות לחירות

והפעם: חני פינץ מנהלת בית ספר אטליה בית ספר לעיצוב ולתקשורת חזותית. בתחום העיצוב והמיתוג!

 

כמה שנים את כבר בתחום?

את בית הספר פתחתי לפני 7 שנים. עבדתי במשך 13 שנה כשכירה במקום עבודה מסודר עם תנאים מצוינים ובוס נהדר שאני מאחלת לכל שכירה.
כשהגעתי לגיל שלושים התחיל להתחלחל בליבי משהוא שאני לא רוצה להיות תחת בוס כל החיים אני רוצה להיות בוסית לעצמי ואני רוצה להריווח יותר…
ואז התחלתי לחשוב איך אני יכולה להיות עצמאית. תוך כדי הלכתי ללמוד עוד ולהתמקצע בתחום שעסקתי בו.
למדתי בכמה מקומות לימוד במקומות חרדיים וראיתי שאני לא מסופקת חסר לי עדין חומר  וכל הזמן חשבתי שאני אפתח בית ספר שייתן את כל המענה בתחום עולם העיצוב הגרפי בעולם המיתוג והפרסום והדיגיטלי כך שמי שילמד אצלי ידע הכל ולא אצטרך כל הזמן לחפש עוד מקומות לרכוש ידע. יצאתי ללמוד במקומות רבים בארץ ובעולם.
וכך התחלתי לחשוב איך אני מעזה לעזוב את העבודה ויוצאת לפתוח עסק משלי. עם כל הפחדים של מה יהיה ואם לא אצליח… אך גיבשתי החלטה שאין מציאות שאני לא מצליחה אלה למה אני לא אצליח!!!
היה לי רצון מאד חזק והתחלתי ללכת בעקבותיו התחלתי לגבש בראש איך יהיה ומה יהיה בו.
איך זה התחיל? היתה לך קריירה מצליחה ב…?
התחלתי לשתף את בעלי כמובן ואת האנשים הקרובים אלי. כמובן שכולם אמרו לי שלא כדאי לי  רובם טענו שאכפת להם מאד ממני והם דואגים שאם אני לא אצליח זה הרבה כסף והרבה השקעה וחבל… וכו..וכו אבל החלטתי שאני לא מקשיבה לאף אחד אלא רק לעצמי ומתחילה לפעול לאט וביסודיות  לקראת המטרה שלי.
אני הלכתי על משהו מאד גדול.. לא התחלתי בקטנה. וכמובן שזה היה מלווה בהמון המון קשיים הן כלכלית והן חברתית…וגם הייתי  אמא ל-6 ילדים תוך כדי ילדתי את הילד השביעי שלי אז כמובן שזה גם הכביד על הפעולות, אבל לא ראיתי שום דבר בעינים חוץ מהמטרה שלי. בעלי שהוא אדם מאד מסודר באופיו  מאד פחד מעצם ענין עזיבת מקום עבודה מסודר ולפתוח עסק עצמאי להיכנס ללא נודע ולהשקיע כספים שאין… זה הלחיץ אותו אך כאשר הוא ראה שאני הולכת לעשות את הצעד הגדול הזה תמך  בכל הנדרש, ועם כל הקשיים רגעי היאווש וכמובן הרבה הרבה הרבה תפילות (_בלי זה… לא היה את כל זה)  עשינו את הצעדים אט אט עד שבסופו של דבר הוקם בית הספר.
הקשיים של ההתחלה?
דיברתי עם אנשים שפתחו עסקים וכולם אמרו לי שלפתוח עסק זה מאד קשה ודורש עבודה אבל אם דבקים במטרה ולא מתייאשים אז מצליחים ותמיד יש ימים קשים וקשיים וטעויות שעושים וכך לומדים ומצליחים יותר… וראיתי שאני אצליח אם לא אתייאש ואדבק במטרה.
כמה את מרוצה מהמקום שאת נמצאת בו היום?

אני מאד מרוצה מהמקום שאני נמצאת בו בין אם להיות עצמאי או שכיר יש פלוסים ומינוסים אני מעדיפה להיות עצמאית עם כל הקשיים והלחץ המטורף…   יש משהו שכאשר אתה מגיע ליעד שכל כך רצית אתה כבר לא מסופק וושואף גבוה יותר…

איך מקדמים עסק עצמאי מאפס למה שאת היום?
היום לאחר שפתחתי עסק אני כן יכולה להגיד שאין דבר שיותר חשוב לי מהמשפחה שלי והכייף הכי גדול שלי זה לשבת בשבת עם בעלי וילדי בלי שום לחץ חיצוני בלי טלפונים …למרות שפיתחתי לעצמי כבר שיטה שכאשר אני באה הביתה אין טלפונים עיסקיים שום דבר לא יקרה אם מחר אחזור למי שמחפש אותי הכי חשוב לי להיות בבית ולהיות נוחכת באמת היו שנים בתחילת העסק שהבאתי את העסק הביתה לא הצלחתי להפריד בינהם כמה שישבתי עם ילדי אחרי צהרים הייתי מדברת איתם אך חייה את העסק… יום אחד הבת שלי אמרה לי "אמא אני מתגעגעת לימים שהיית איתנו. אז אמרתי לה מה זאת אומרת אני יושבת איתך אני מדברת איתך ואז היא אמרה אבל את לא איתי… וזה היה נכון ואז החלטתי שאני חייבת להפריד וגיליתי שהרבה יותר נכנס לי כאשר לא עבדתי 24/7 אלא להשתחרר ולתת לה' גם לעשות …הרי הכל משמים אז לא צריך לעשות מעבר … מה שמגיע מגיע בסופו של דבר. אז עדיף לחיות….
והיום אני עובדת וכאשר אני חוזרת הביתה אני בבית…. וזה ממש נפלא.
מזמינים אותי להרצות לנשות עסקיםי לתת טיפים לעסק מצליח
יש לפתוח עסק שאתה מאמין בו !!!
טיפ הדגל שלי: אמונה וביטחון מה שמגיע לך יגיע לך ולא משנה מה תעשי ולהפסיק להתסכל כל הזמן על המתחרים אלא תתחילו לעבור בשביל העסק שלכם ולא של המתחרים שלכם כל פעם אתם שעות מבזבזים בלראות מה קורה אצל המתחרה יוצא שאתה עובד אצלו במקום לעבוד אצלך. וגם אל תחכו. אותם תהיו מקוריים.. אל תעשו את הטעויות שלהם תתמקדו בעסק שלכם ותתחילו לייצר…. ופסיקו לחשוב שהמתחרים שלכם כל כך מצליחים הם חושבים אותו דבר עליכם וכמו שלכם יש קשיים גם להם יש וכמו שלכם יש הצלחות גם להם…
מה את יכולה להגיד לנשים שמתלבטות במקום הבטוח של להיות שכירה?
שכל אחת יכולה ובאמת כל אחת יכולה להגיע לאן שהיא רוצה היא רק צריכה באמת לרצות ואם היא רוצה שלא תפחד מכלום כמובן  הרבה תפילות ולא להקשיב לאנשים שלא מפרגנים לך ומורידים את המוטיבציה… תעבדו בשקט… בסופו של דבר כולם יודעים לדבר ולתת עצות (רובם לא מועילות) אך ליצור דברים רק המתמידים והדבוקים במטרה מצליחים. הרבה אמונה וביטחון באלוקים שיצליח דרכך ותמיד תסתכלי על כל דמות שהצליחה או הצליח ותראי שהם בסך הכל בני אדם כמונו ואנו לא שונים מהם ולמה שהם יצליחו ואת לא???? אין שום סיבה, להפך תמיד ראיתי אנשים פחות חכמים ממני ופחות מוצלחים ממני שהגיעו כל כך רחוק וחשבתי לעצמי מה הם שונים ממני גם אני יכולה אז גם את יכולה!!!!!
 
יש סיפוק אדיר כאשר אני רואה תלמידות יוצאות עובדות בתחום ומצליחות… במקומות הכי טובים וכן כאשר אני רואה את הפרגון וההדדיות בין תלמידות בית הספר זה גורם לי להרגשה טובה שמעבר למקצועיות יש אנושיות וחברות.
 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מרשים בהחלט!

    לא קל להקים עסק במדינה שלנו. כל הכבוד!!

    מישהו |
    הגב