כך הצליחו בצה"ל למגר את יידויי האבנים לביתר עילית

כך הצליחו בצה"ל לחסל את אירועי ידויי האבנים בכביש חוסאן ליד ביתר עילית\ סגירת צירים ומעצרים. { שקט בחוסאן}

כך הצליחו בצה"ל לחסל את אירועי ידויי האבנים בכביש חוסאן ליד ביתר עילית: על פי הדיווח של ניר דבורי בחדשות 2  מח"ט עציון, אל"מ רומן גופמן, החליט אחת ולתמיד למגר את  תופעת ידויי האבנים בכביש המוביל לביתר עילית – הסברה, סגירת צירים ועוד שורה של פעילות מיגרו לחלוטין את תופעת ידויי האבנים.

לכפר חוסאן  נכנסים עשרות תושבי האזור יהודים ולמסחר, לקניות ואף לביקורים אצל רופאי שיניים.

מאחורי ידויי האבנים עמדה קבוצות נערים עסקה בכך באופן אינטנסיבי,עשרות מכוניות נפגעו ותושבים רבים נפצעו מרסיסי הזכוכיות של החלונות שהתנפצו מהאבנים.

לפני כחודשים החליטו בשב"כ, צה"ל ומשטרה: לעצור את מתן אישורי העבודה בארץ עד שייפסקו יידויי האבנים,במהלך המבצע המיוחד  נעצרו עשרות מעורבים בהפרות הסדר וגדוד שלם הופנה לעסוק בכביש והוגברה הנוכחות באמצעות סיורים.

צה"ל  סגר חלק מהיציאות מחוסאן תושבי הכפר חוייבו לנסוע בכביש ביחד עם היהודים, מה שהעמיד בסכנה גם את  תושבי הכפר שהיו חשופים לידויי האבנים.

בד בבד, פוזרו כרוזים בכפר בכדי להסביר לתושבים את הפעולה ואת משמעויות המבצע הצבאי. בנוסף, מח"ט עציון נפגש  עם מנהיגי הכפר במשך מספר פעמים כדי להסביר את הרעיון מאחורי המבצע.

בצהל כעת  מרוצים, מעשרות יידויי אבנים בחודש, כמעט ולא נרשמו אירועים. "אם זה יישאר כך נבצע ירידה מדורגת של הפעילות המבצעית", מסבירים באוגדת איו"ש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.