כך השפילה שרה נתניהו את אב הבית (וידאו)

עובד נוסף בבלפור עמנואל סלע מתלונן כנגד שרה נתניהו, לטענתו , חווה יחס משפיל משרה נתניהו: "היינו חפצים בעיני הוד מעלתה, היא מחקה אותנו". צפו { "כריכים, עוגה דובשנית ויין"}

מה באמת קורה בבית ראש הממשלה? כיצד מתנהגת שרה נתניהו לעובדים בבית ראש הממשלה?  – רק בשבועיים האחרונים המדינה הפסידה  בשתי תביעות – של העובדים לשעבר מני נפתלי וגיא אליהו. על פי פסיקת בית הדין במעון ראש הממשלה ישנם תנאי עבודה לא חוקיים ומשפילים, בשל התנהגות פוגענית של שרה נתניהו.

באולפן שישי  נחשף עובד נוסף, אב הבית לשעבר עמנואל סלע, שמספר בריאיון בלעדי על ההשפלות הבלתי נגמרות מצד שרה נתניהו.

 צפו בעדות – באדיבות רשת

"תמיד רציתי לדבר כי נורא הפריע לי היחס המשפיל הזה שחוו כל העובדים שם", אמר סלע. "בחודש הראשון היה נחמד, וסיפרתי למשפחה שהיא מקסימה ואני לא מבין למה מספרים עליה כאלה סיפורים. היא באמת נהדרת, הכל היה בסדר. זה היה בחודש הראשון". לדבריו,  תוך זמן קצר חש בהבדל: "לאט לאט התגלה שהיא הייתה מתעמרת באחרים, לאו דווקא בי. אחר כך הגיע גם תורי".

לטענת סלע, רעיית ראש הממשלה "יוצרת לחץ סביבה, לחץ קשה שקשה להסביר אותו, היא בוחנת כל אחד, היא חשדנית נוראית. אנחנו בעיניה חפצים". סלע תיאר מקרה בו ביקשה ממנו נתניהו להביא לה יין – בזמן שראש הממשלה ביקש להכין כריכים לו ולכתובי הנאומים שלו.

"היא אמרה לי בכעס שאני לא מכין להם שום דבר ואני לא נותן להם שום דבר. יש לה למעלה בבית עוגת דובשנית, היא תחתוך את הקצוות, היא תוריד לי את זה, אני אכין להם קפה וזה מה שאני אתן להם, ואין תקציב למשהו אחר – לא לתת להם שום אוכל",  הוא משחזר.

בעקבות הקונפליקט בין שרה לביבי הוא שאל את ראש הממשלה כיצד לפעול, ונתניהו הורה להכין כריכים לעובדים: "היא כעסה, ראיתי במבט שלה – חכה חכה, אני כבר אראה לך. פה התחיל הקרע. היא פשוט התעלמה ממני לגמרי, התעלמות מוחלטת ממישהו שצריך לשרת אותה. מהר מאוד אמרו לי שזה לא יעבוד".

 

לדבריו, נתניהו ניסה לפייס בין הצדדים,  "הוא ניסה פשוט שהיא תירגע, והוא גם היה אומר 'תעשו את מה שהיא אומרת, תרגיעו אותה ותשתדלו לעשות מה שהיא מבקשת, ושהיא תירגע".

כמו מני נפתלי, סלע הגיש תביעה: "מלכתחילה אמרנו 'בוא נראה מה יהיה עם גיא ומני ואם הכיוון יהיה נכון אני אצטרף'. זה היה מתוכנן מראש ואני גם עזרתי להם, הייתי עד". את תקופתו במעון הוא סיכם במילים קשות: "זה כור היתוך כזה שלא משנה כמה זמן אתה שם. זה נורא לחוץ".

עו"ד נעמי לנדאו, פרקליטתו של עמנואל סלע, אמרה לחדשות 2: "התביעה היא על התנכלות בתעסוקה, על גרימת נזק בלתי הפיך כתוצאה מזה – קוראים לזה המגיפה השקטה של מקומות העבודה". לנדאו, המייצגת גם את גיא אליהו ומני נפתלי, התייחסה גם לתביעות שהסתיימו בפיצויים: "אני עצובה על היום הזה, אבל אלו פסקי דין שאולי מטלטלים קצת את המעון ואת מי שנמצא בו. אני מקווה".

ממשפחת נתניהו נמסר בתגובה: "'אולפן שישי' מוכיח פעם אחר פעם שמדובר במשחק מכור מראש, ובפאנל עם הטייה ברורה לשמאל ומעת לעת הופעת אורח מן הימין. משום מה אינכם מביאים עשרות עובדים שמעידים את ההיפך הגמור, לרבות אב הבית שלפני מני נפתלי ואב הבית שאחריו. לעומת זאת גיא פלג, שהפך כתב לענייני שרה נתניהו, מדווח נגדה באופן אובססיבי ומוטה".

עוד טענה משפחת ראש הממשלה: "עמנואל סלע נכנע למכבש לחצים אדיר שמופעל על כל עובדי מעון ראש הממשלה, מצד מני נפתלי , גיא אליהו ופטרוניהם – בכל כדי להכפיש את משפחת נתניהו ולהוציא כספים מהמדינה. סלע עבד במעון ראש הממשלה שלושה חודשים בלבד בתפקיד זוטר וכמעט ולא היה לו מגע עם גברת נתניהו. הנה כמה דוגמאות לשקריו: במהלך חקירתו הנגדית הוכח שסלע כיזב לגבי משך העסקתו במעון. בית הדין קבע שטענתו כי הועסק כאב הבית שקרית: הוא העלים מתצהירו את העובדה שפוטר מעבודתו הקודמת, עקב סכסוך עם הממונה עליו; בניגוד לתצהירו סלע לא היה בריא כשהחל את עבודתו במעון, אלא סבל קודם מבעיות גב קשות שהקשו על תפקודו.

"גם טענתו של סלע שעבד שעות מרובות ובסופי שבוע רבים הופרכה. בדיקת דוחות הנוכחות שלו העלתה שעבד בסך הכל בשתי שבתות במעון. המוסד לביטוח לאומי דחה את טענתו של סלע
וקבע כי התקף הלב שבו לקה סלע התרחש בביתו ואינו קשור למקום עבודתו. האם לא נמאס לכם ללעוס שוב ושוב חומרים ממוחזרים, שמטרתם לרמוס את דמותה של שרה נתניהו כדי לפגוע בראש הממשלה?"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.