כך התייחסו היומונים לאלימות המשטרתית במאה שערים

קונצנזוס: לראשונה, היומונים המרכזיים במגזר החרדי התייחסו אל האלימות המשטרתית במאה שערים, בעמודים הראשונים של העיתונים ״המבשר״ ו״המודיע״ התייחסו לפעילות וכינו אותה פרובוקציות

בשבועות האחרונים במסגרת ״פעילות יזומה״ שהמשטרה עושה כשהיא משגרת שוטרים סמויים הלבושים כמו חיילי צהל חרדיים וכאש הללו זוכים לקריאות ״חרד״ק מצד עוברי אורח מתנפלים עליהם שאר השוטרים ועוצרים אותם לפעמים באלימות לא מידתית.

בערב חג השבועות במהלך פעילו שכזו נעצרו באלימות חסרת תקדים עשרות אברכים ששוחררו לפני החג על ידי שופט שאף נזף בפרוטוקולים את מפקד המחוז על שביצע את הפעילות בערב חג כאשר ניצן לעשות זאת בכל זמן אחר.

אלא שביום שישי האחרון התפרסם סרטון שבו מתועד נער חרדי צעיר מותקף באכזריות על ידי שוטרים סמויים ונגרר כשהוא מדמם וצורח, התיעוד עורר סערה גם בקרב אנשי תקשורת וציבור שאינם בהכרח נמנים עם המגזר החרדי. 16 חרדים נעצרו במסגרת הפעילות אף הפ שוחררו כבר לפני שבת משום שהשופט לא רצה להגיע ולהאריך את מעצרם.

במשטרה זעמו ואיימו שלא לשוב למאה שערים לבצע מעצרים. לאחר מכן הבהירו שהפעילות תימשך ונדמה כי תמונות אלה מאחדות את הציבור החרדי המיינסטרימי עם הקיצוניים, בעמודים הראשונים של העיתונים ״המבשר״ ו״המודיע״ התייחסו בחומרה לפעילות הנ״ל וכינו אותה פרובוקציות של המשטרה ואלימות אכזרית ולא מידתית כי חרדים תושבי מאה שערים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.