הישג לנציגים החרדים: הדיון על חוק הגיור – אחרי הבחירות (וידאו)

הרפורמה תקבר? בלחץ הנציגים החרדים והרב הראשי, הורה רה"מ לדחות את הדיון בממשלה על חוק הגיור עד אחרי הבחירות. המשמעות: החוק עשוי להיקבר

החוק לשינוי נהלי הגיור אושר בממשלה כבר לפני 3 חודשים, אך המפלגות החרדיות בולמות את המהלך – שצפוי לחזור לשולחן הממשלה, אבל ככל הנראה לא לפני הבחירות. הרב הראשי יצחק יוסף אף הזמין חוות דעת משפטית פרטית שתקבע כי הצעת החוק לא חוקית

כזכור, חוק הגיור היה אחד הדגלים המרכזיים של 'יש עתיד' ו'התנועה' בקדנציה החולפת, כאשר למרות התנגדות חריפה של 'הבית היהודי' לחוק – הוא אושר במליאת הכנסת. אולם כעת, מסתמן, כי החוק לא יחזור לדיון בממשלה עד לאחר הבחירות.

במערכת הפוליטית מדגישים כי גם בממשלה הבאה קיים סיכוי טוב שהחוק לא יאושר זאת בהינתן והמפלגות החרדיות יהיו חברות בקואליציה.

לפני מספר שבועות פירסמנו כי במהלך דיון בהצעת אי אמון שהגישו סיעות האופוזיציה, תקף ח"כ משה גפני (יהדות התורה) את הממשלה בשל חוק הגיור שאושר שלשום (ראשון) בהצעת מחליטים בממשלה.

"שמעתי היום שאמר הראשון לציון, הרב הראשי לישראל, שבאו אליו ואמרו לו שאם הרב סתיו יקבל היתר לגיור – מוותרים על החלטת הממשלה. זאת אומרת, כמו שצפינו כל הזמן, הכול 'מסחרה'. אף אחד, דרך אגב, לא הכחיש את זה", אמר גפני.

יושבים פה חברי כנסת כאלה, שבלהט מדברים על הגיור, שצריך לקרב ולעשות – מה לקרב ולעשות? פשוט הצביעות פה עולה לשמים. הרי מי עוסק היום בגיור במדינת ישראל? הציונות הדתית. מי זה רשות הגיור? מי? החרדים של מאה שערים? מי אחראי על זה? הציונות הדתית.

מאור פנים הם מבקשים. מבקשים לקעקע את כל הנושא שליהדות, זה הנושא, אבל לא הראשון – הראשון זה הג'ובים. לתת לרב סתיו ג'וב. אז אל מי הם באים בטענות שלא מגיירים?" בהמשך דיבר הרב גפני על הנזק העצום שעלול חוק הגיור לחולל. "נניח לעניין הזה, אנחנו עוד נעשה מחאות גדולות עלה נושא של הגיור, בגלל שזה בבת עינו של העם היהודי.

המשמעות של העניין זה נזק בל־יתואר לילדים של המתגיירים האלה, בגלל שהם יהפכו להיות משהו סוג ג', ד', ה'. הרי כל אחד שירצה קשר עם יהודי, אז הוא יבדוק: אם הוא יתגייר שם אצל הרב של עין כמונים, שבנט יחד עם לבני סידר שהוא יגייר, אז לא יתייחסו אליו כמו אל יהודי, ואותו ילד יבוא בטענות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.