כך התפקדו אלפי שמאלנים לליכוד (וידאו)

ציון ננאוס בחדשות 2 יצא להתחקות אחר ה"ליכודניקים החדשים" – צעירים שמזוהים עם השמאל והצביעו בבחירות האחרונות למר"צ ועתה הם מתכוונים לעשות מהפכה ברשימה של מפלגת השלטון – הליכוד { ממר"צ לליכוד}

ציון ננאוס בחדשות 2 יצא להתחקות אחר ה"ליכודניקים החדשים" – צעירים שמזוהים עם השמאל והצביעו בבחירות האחרונות למר"צ ועתה הם מתכוונים לעשות מהפכה ברשימה של מפלגת השלטון – הליכוד, בתוך כמה חודשים הם הצליחו לפקוד אלפי מתפקדים לליכוד ובכך הם מנסים להשתלט על מפלגת השלטון מבפנים בדיוק כמו שפייגלין עשה.

אלפי שמאלנים התפקדו לליכוד כדי לשנות אותו מבפנים. בין המתפקדים גם רועי, בן 25 שהתפקד לליכוד מתוך הבנה שזו הרשימה שתנצח בבחירות הבאות, וכי הוא מעוניין להפוך אותה לכמה שיותר איכותית. "אין פתרון טוב יותר", טען בראיון לחדשות 2. "בבחירות הקודמות הצבעתי 'מרצ' ו'העבודה'", הוא אומר: "אבל זה הפתרון הכי טוב. ברוח הליכוד – כל עוד זה לא פלילי, זה חוקי".

צפו באדיבות רשת

. ליאור מאירי היה בחבורה שהחלה את המחאה יחד עם סתיו שפיר ודפני ליף, המחאה דעכה וראה ששום דבר לא משתנה, ולכן  הוא אימץ את את שיטת הפריימריז שבו פייגלין הצליח לשנות את רשימת הליכוד שהפכה לימנית יותר. "תעלו על הבמה מול כיכר המדינה ותגידו למי שמזהה את עצמו עם 'ז'בוטינסקי וימינה' להתפקד לליכוד, ולשאר להתפקד לעבודה", אמר אז מאירי למארגנים, אבל ראשי המחאה לא רצו שהיא תהיה פוליטית. המחאה דעכה, ומאירי נשאר עם רעיון.

חמש שנים אחרי, ה"ליכודניקים החדשים" מונים כבר 6,000 חברים.  ומאירי, חושב שזו רק ההתחלה. "אני רוצה שנהיה 15 אלף איש וששום דבר לא יזוז בלי שאנחנו נגיד", אמר. מבחינתו המודל לחיקוי מאוד ברור: "פייגלין הבין איך השיטה עובדת, זה הצליח בצורה חסרת תקדים ובלתי ניתנת לשיעור".

 

"אין יותר מתנחלים מתל אביבים, נכון?", תהה מאירי. "אז למה המתנחלים יותר חזקים בליכוד? כי הם יודעים להתאגד, לפקוד יישובים שלמים, ולהניע אותם לקלפי כשצריך, זו השיטה ואני רוצה להשתמש בה כדי לדאוג לאנשים כמוני"

לטענת הליכודניקים החדשים, "מירי רגב וציפי חוטובלי הן לא הליכוד", בליכוד מגנים את התופעה. "הם לא ליכודניקים בכלל", אמר חיליק אטיאס, חבר מרכז הליכוד. "אותם ליכודניקים חדשים נכנסו לליכוד כדי להרוס את הליכוד מבפנים", אמרו במפלגה. דניאל כץ, חבר מרכז גם הוא, אף הדגיש: "להיכנס למפלגה כדי להרוס אותה, זה לא דרך של יהודים וישראלים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.