חוק הגיוס החדש: פטור מגיוס עד 2020

הלילה הופץ תזכיר תיקון חוק הגיוס שגובש במשרדי הביטחון והמשפטים. החוק נותן פטור מגיוס עד 2020, ודוחה את יישום הסנקציות הפליליות לפחות עד 2023 {הישג חרדי}

תזכיר תיקון חוק הגיוס, הופץ הלילה בין שרי הממשלה לאחר שמוקדם יותר עם המפלגות החרדיות שדרשו לבטל את החוק שהובילה ״יש עתיד״ בממשלה הקודמת.

ההצעה שהגיעה לידי חדשות online 2, תחת הכותרת ״תקופת ההסתגלות״ שאפשרה בחוק הקודם לצעירים החרדים פטור מלא משירות עד 2017, תוארך עתה עד 2020. עוד עולה כי בין השנים 2020 ל2023 תונהג ״תקופת הסתגלות שנייה״, בה יידרשו החרדים לעמוד ביעדי גיוס, אך במידה ולא יתגייסו מספיק צעירים חרדים לא יונהגו סנקציות פליליות כפי שדרש החוק הקודם, אלא הדבר יהיה נתון לשיקול דעתו של שר הביטחון.

רוב סעיפי החוק לא ישונו -בכל שנה יגדל מספר החרדים המשרתים כפי שהציע לפיד בשעתו , עד 2020 צפויים לשרת 15,000 חיילים חרדים על פני 3 מחזורי גיוס.

ב2023 תידרש הכנסת להאריך את החוק, או שתוקפו יפקע ואז יונהגו סנקציות פליליות כיוון שחוק שירות ביטחון הרגיל יכול על כלל הצעירים במדינה, כולל החרדים.
את מתווה החוק גיבשו בשבועות האחרונים שורת גורמים בהובלת שרת המשפטים איילת שקד, יחד עם שר הביטחון יעלון ונציגי המפלגות החרדיות.

החוק צפוי לעבור לאישור הממשלה בעוד שבוע ולאחר מכן יובא לאישור הכנסת, עפ״י דרישת חברי הכנסת החרדים עוד לפני ההצבעה על תקציב המדינה.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שתבינו למה אסרו כל גדולי ישראל לתלמידי החכמים והחרדים ובעלי תשובה להתגייס לצבא השמד, שראשיו מינים ונואפים ועובדי עבודה זרה, מטרתם של הערב רב בשלטון הכופרים ובראשי הצבא היא אחת, והיא רק להתיך אותנו ואת אחינו החרדים לדבר השם בכור ההיתוך של צה״ל [ צ-ואה, ה-יא, ל-ישראל,] וההוויה הישראלית שישראל כיום ולעשותינו לגוי חדש ולא יהודי עובד עבודה זרה כמותם של הציונות הכפרנית של הרצל ימ"ש בן גוריון ימ"ש וחבר מרעיו שם רשעים ירקב..

  מדיניות של אמונה כפירתית של כוחי ועוצם ידי ולאט לאט בתחבולה לקרר מהדת ואף להוריד מהדת ולחלן כפי שהצליחו בעורמה עם רוב העם והם אף לא מסתירים אפילו שזה מטרתם…

  ועלינו להלחם במסירת נפש ממש, במטרה נאלחה זאת ולהימנע מהתחברות איתם ועם דרכיהם האפיקורסות והשמד של ראשי הערב רב שבשלטון ובראש הצבא כור ההיתוך ליצירת הישראלי החדש לשיטתם שאין בינו לבין גוי כמעט כלום…

  והכל כפי שהזוהר הקדוש בפרשת נשא עמוד קכ״ה חזה שהם ישלטו עלינו בטרם בוא משיח צדקנו לנסות אותנו מי יהיה נאמן להשם יתברך וימסור נפש ומי לשלטון הערב רב שילחם בתלמידי חכמים [ובני ישיבה] וישניא אותם על העם בתחבולות ובמרמה שירחק העם מהתורה וחכמיה ויביא אותם לעוני ויגון ויצר להם.

  ומאידך הרשעים הארורים של ערב רב יחיו בעושר רב בלי יגון כי הם יהיו ראשי העם הדיינים גזלנים אוהבי שוחד כך כתב הזוהר הקדוש והם ישלטו עלינו לנסותו בגלות הקרויה גלות הערב רב שקשה מכל הגלויות כולם יחד !! שגדול המחטיאו מהורגו אמרו חזל … זה הבירור האחרון, כך קראו דברי כל גדולי ישראל בעניין שתדעו מהי דעת תורה בעניין זה הנוגע לנו לפני ביאת המשיח בב"א.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב