כך יעשה למי שמעז לתבוע מליון שקל מערוץ 10 (וידאו)

בעקבות הקלטה שפורסמה בחדשות 10 בה נשמעת מירי רגב מדברת בבוטות נגד היועמ"ש ויינשטיין, החליטה לתבוע השרה במליון שקלים את הערוץ, בחדשות 10 לא שותקים ויוצאים בתחקיר מקיף נגדה שקידמה מינויים פוליטיים במשרד התרבות והספורט. צפו {צפו בתחקיר}

לתשומת לב השרה מירי רגב, הקפדה על טוהר מידות ומנהל תקין תקפים גם לך ולכל שר או משרד אחר. מינויים בשירות הציבורי חייבים להיות לפי כישורים ולא קשרים!!-כאשר שאלו הבוקר בראיון בגל"צ את יועץ התקשורת של השרה מירי רגב להתייחסותו לתחקיר חדשות 10 אשר חושף את היומן של איתן כהן, ראש המטה המוניציפאלי של השרה, ובו הוא משרטט בצורה מסודרת ומאורגנת להפליא שורה של מינויים, חלקם כבר בוצעו וחלקם פוטנציאליים, של פעילי שטח בולטים של הליכוד לשורה של תפקידים במשרד התרבות והספורט ובגופים ציבוריים הכפופים לו , גם אם אין שום זיקה בין הכישורים שלהם לתפקיד המתוכנן- הוא אישר את קיום היומן ואת הדברים וצוטט "כך צריך להיות".-אז זהו, שכך, ממש לא צריך להיות!! זה מצטרף לפרסום התחקיר הקודם של העברת 2.5 מיליןן ש"ח ללא מכרז ממשרד התרבות במסגרת הקמפיין "לא לדאוגוסט" , זה מצטרף לתגובה האוטומטית של מסע רדיפה, כאשר מבקשים התייחסות עניינית, זה מצטרף לזלזול נוסף של השרה רגב בשלטון החוק ובמנהל התקין, כאשר היא מוקלטת בתחקיר אתמול, מכנה את היועץ המשפטי לממשלה 'איזה זבל' – על החלטה פרוצדורלית שלו.-פנינו הבוקר בדחיפות ליועץ המשפטי לממשלה לדרוש ממנו בדיקה מהירה על הנעשה בלשכת השרה רגב. בפנייה הבהרנו: "מינויים פוליטיים של אנשים חסרי התאמה לדרישות התפקיד, כמו גם העברת כספים והתקשרויות ללא מכרז – מהווים פגיעה חמורה בכללי המנהל התקין, ויתרה מכך אף פוגעים קשות באמון הציבור ברשויות השלטון." -תחקיר חדשות 10

פורסם על ידי ‏התנועה לאיכות השלטון‏ ב- יום חמישי, 12 בנובמבר 2015

שרת התרבות מירי רגב הגישה תביעת דיבה נגד ערוץ 10 בעקבות תחקיר ההקלטות וקמפיין "לא לדאוגוסט". בלשכת השרה ניסו לשמור על חשאיות סביב הגשת התביעה, השרה תובעת מהערוץ מיליון שקלים בטענה כי ההקלטה שבה היא נשמעת כמי שמנסה לטייח גרסאות עם יועציה אינה אלא סימולציה שנערכה לקראת מסיבת עיתונאים. בחדשות 10 סירבו בכל תוקף להבהיר או להתנצל.

שרת התרבות מירי רגב הגיבה על התחקיר והאשימה אותם כי הכל קרה בגלל תביעתה את הערוץ: "זה לא סוד שתבעתי את ערוץ 10 במיליון שקלים על דברי הדיבה כנגדי ועל השקרים שהם פירסמו עלי ושהתבררו במהרה כחסרי שחר. הם חזרו בהם וגם כלי תקשורת נוסף התנצל.

בעלי דרור, יעץ לי לוותר על התביעה כי בכל זאת מדובר בהמון כסף שאני משלמת מכיסי הפרטי, אבל החלטתי שאני לא מוותרת ונלחמת על שמי הטוב במטרה להעביר מסר שנחצה כאן גבול מסוכן.

"מאז אני נמצאת תחת מתקפה ספציפית של ערוץ 10. זה כולל שאילתות הזויות ובדיקות שכתבי הערוץ עורכים עלי באופן חריג ויוצא דופן. ברור לי שאני אשת ציבור שאמורה להתנהל בשקיפות וכמובן ביושר ובהגינות – כך אני פועלת. אני מצפה שכך תנהג גם התקשורת. אם לא באובייקטיביות אז לפחות בהוגנות. כולנו בני אדם, כולנו ברגע של כעס אומרים דברים קשים לקרובים לנו ומותר לנו. לא גאה בזה אבל זה קורה.

"הערוץ פנה לתגובתי בדבר הקלטה בה נאמרים דברים קשים על היועץ ויינשטיין. לא שמעתי אותה ואינני זוכרת שאמרתי אמירה זו. אם אכן הדברים נאמרו, הם נאמרו בעידנא דריתחא ואין באמירה זו, אם אכן נאמרה, לשקף את עמדתי ואת תחושותי כלפי היועץ אותו אני מעריכה, מכבדת ומוקירה. התקשרתי אליו והתנצלתי בפניו על אמירה זו אם אכן נאמרה".

מבקר המדינה החליט לבדוק חשד למינויים פוליטיים בלשכת מירי רגב, "הגיעו למשרדי חומרים ותמונות לפני למעלה משבוע, וחומרים נוספים הגיעו במהלך השבוע הזה", אמר שפירא. "אנחנו בשבוע הבא נבחן אותם ונראה אם יש מקום גם לגביהם לפתוח בבדיקה".

התנועה לאיכות השלטון פרסמה את התחקיר בדף הפייסבוק ושם כתבו: "לתשומת לב השרה מירי רגב, הקפדה על טוהר מידות ומנהל תקין תקפים גם לך ולכל שר או משרד אחר. מינויים בשירות הציבורי חייבים להיות לפי כישורים ולא קשרים!!

כאשר שאלו הבוקר בראיון בגל"צ את יועץ התקשורת של השרה מירי רגב להתייחסותו לתחקיר חדשות 10 אשר חושף את היומן של איתן כהן, ראש המטה המוניציפאלי של השרה, ובו הוא משרטט בצורה מסודרת ומאורגנת להפליא שורה של מינויים, חלקם כבר בוצעו וחלקם פוטנציאליים, של פעילי שטח בולטים של הליכוד לשורה של תפקידים במשרד התרבות והספורט ובגופים ציבוריים הכפופים לו , גם אם אין שום זיקה בין הכישורים שלהם לתפקיד המתוכנן- הוא אישר את קיום היומן ואת הדברים וצוטט "כך צריך להיות".

אז זהו, שכך, ממש לא צריך להיות!! זה מצטרף לפרסום התחקיר הקודם של העברת 2.5 מיליןן ש"ח ללא מכרז ממשרד התרבות במסגרת הקמפיין "לא לדאוגוסט" , זה מצטרף לתגובה האוטומטית של מסע רדיפה, כאשר מבקשים התייחסות עניינית, זה מצטרף לזלזול נוסף של השרה רגב בשלטון החוק ובמנהל התקין, כאשר היא מוקלטת בתחקיר אתמול, מכנה את היועץ המשפטי לממשלה 'איזה זבל' – על החלטה פרוצדורלית שלו.

פנינו הבוקר בדחיפות ליועץ המשפטי לממשלה לדרוש ממנו בדיקה מהירה על הנעשה בלשכת השרה רגב. בפנייה הבהרנו: "מינויים פוליטיים של אנשים חסרי התאמה לדרישות התפקיד, כמו גם העברת כספים והתקשרויות ללא מכרז – מהווים פגיעה חמורה בכללי המנהל התקין, ויתרה מכך אף פוגעים קשות באמון הציבור ברשויות השלטון."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.