כך מגייסים בשב"כ סוכנים למחלקה היהודית

בכתבה שמתפרסמת במוסף "סופהשבוע" במעריב מתגלים פרטים מטרידים על דרך הגיוס של השב"כ – צעירים מההתנחלויות – למחלקה היהודית.

בניגוד למחלקה הערבית, שם יש לשב"כ ניסיון עצום בגיוס והיטמעות במגזר הערבי, דווקא במגזר היהודי שבו הפוקוס העיקרי מתמקד בקבוצות מתנחלים קיצוניות, לשב"כ לא היה יכולת משמעותית.

המנטליות הדתית (כמו גם החרדית) אינה מוכרת לאיש השב"כ החילוני, ובכמה מקרים שניסו לשתול סוכנים מטעמם, הם התגלו בצורות מביכות. בשב"כ ניסו איפוא את הדרך השניה – גיוס צעירים מתוך המגזר, שיהפכו למלשינים של השב"כ.

בכתבה המדוברת מתברר כי בשב"כ לא בוחלים באמצעים ופועלים לגיוס צעירים תמימים בדרכי פיתוי מתוחכמות

כמה סוכנים שמתראיינים לכתבה מספרים על תהליך שבו כביכול באופן מקרי פוגש אותם אדם מבוגר שמגלגל עימהם שיחה סתמית. השיחה מתפתחת להחלפת טלפונים ואט אט מתחילים להגיע השאלות.
הצעירים נשאלים על מתנחלים אחרים שהם מכירים, מהי מידת הקיצוניות שלהם והאם הם אנשים בעלי יכולת מנהיגותית.
בשלב הזה הצעירים מבינים שהם חלק ממערך של השב"כ, אך הסוכנים מסבירים להם שהם אינם נגד המתנחלים אלא רק מנסים למנוע פעולות מסוכנות.

הצעירים שמתלהבים מהתחושה של – להיות סוכן שב"כ משתפים פעולה עם הגורמים וכך מתרחש תהליך גיוס איטי ומחושב.

לפי דברי הצעירים, המהלכים האלו של אנשי השב"כ, מובילים אותם בהמשך לבלבול גדול, ולתחושות קשות. הצורך שלהם לדווח על חברים מהמעגל הקרוב שלהם גורם להם ללחץ ותחושת בידוד, ובכך נוצרת מלכודת דבש , שמתחילה בתחושת שליחות מסעירה ומסתיימת לעיתים בבעיות נפשיות אצל הצעירים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הנאום של היטלר-ז"ל והנאום של לפיד-ימ"ש שתיהם דיברו על הבעיה החרדית שהם לא עובדים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב