"כך מנסה תחקירן חדשות 2 להפליל מתיישבים"

הערב בערוץ 20 תיחשפנה הקלטות בהן מנסה תחקירן "אולפן שישי" להוציא מידע על פעילויות תושבים ביהודה ושומרון. ההקלטות הללו הגיעו לידי ערוץ 20 ואתר "הקול היהודי" והן תיחשפנה בתכנית "הפטריוטים". {האזינו}

הערב בערוץ 20 תיחשפנה הקלטות בהן מנסה תחקירן "אולפן שישי" להוציא מידע על פעילויות תושבים ביהודה ושומרון. ההקלטות הללו הגיעו לידי ערוץ 20 ואתר "הקול היהודי" והן תיחשפנה בתכנית "הפטריוטים".

תחקירן אולפן שישי התחזה לאחיינו של תורם אמריקאי יהודי עשיר, אשר "מעדיף לתרום בסתר", יצר קשר עם מתיישבים בשומרון וביקש לתרום כמאה אלף דולרים לפעולות "אקטיביות" שונות, בהן בנייה במאחזים לא חוקיים, הוצאת הספר "תורת המלך" ותמיכה ב"נערי המאחזים".

התחקירן התעקש לדבר עם הרב איציק שפירא, מחבר הספר "תורת המלך", כדי לתמוך בהוצאת החלק השני של הספר. התושבים, אשר חשדו באלמוני ככתב המנסה להוציא רפש, החליטו לביים שיחת טלפון עם "הרב", אותו גילם אחד התושבים.

ערוץ 2 שלח "שתול" כדי להפליל את תושבי יצהר – ונפל בפח. האזינו להקלטה הבלעדית.תחקירן של ערוץ 2 התחזה לאחיין של תורם עשיר מאמריקה ויצר קשר עם מתיישבי השומרון, כביכול כדי לארגן תרומה, למעשה כדי לסחוט התבטאויות מפלילות כמו תמיכה ב'תג מחיר' וכדומה. התושבים הבינו כי מדובר במתחזה וארגנו לו הפתעה מביכה: כשהתחקירן חשב שהוא משוחח בטלפון עם הרב איציק שפירא, מחבר הספר "תורת המלך", הוא דיבר למעשה עם אחד התושבים. השיחה המוזרה נמשכה עד ש"הרב" שאל את התחקירן אם לדוד העשיר מאמריקה קוראים במקרה אמנון אברמוביץ'…האזינו לקטע קצר מהשיחה. השיחה המלאה – הערב ב-22:00 בפטריוטים.תודה לאתר 'הקול היהודי'.

‎Posted by ‎ערוץ 20‎ on‎ יום שלישי 19 ינואר 2016

במהלך השיחה אשר חלקים ממנה ייחשפו הערב מנסה התחקירן לסחוט מ"הרב" ציטוטים על פעולות תג מחיר, פרשת דומא ועינויי השב"כ. כאשר הם מגלים לו שנחשף, שואל אותו "הרב" האם הוא מעוניין לקרוא למאחז שיקים על שם אולפן שישי, והאם במקרה לדוד קוראים אמנון אברמוביץ'.

תחקירן: "אני רק לא מבין, כי הוא שאל אותי על זה במפורש: האם הספר נוגע גם בהלכות של ארץ ישראל השלמה ושל מעשים של ארץ ישראל השלמה, ושל חיזוק הארץ? דברים כאלה? אני יכול להגיד לו שאתם, נניח עם כל מה שעשו… הנערים שמקימים התיישבויות ונלחמים מלחמה אקטיבית למען ארץ ישראל השלמה, הספר תומך בזה? מעודד את זה? מכיל את זה? מספר על זה? תן לי משהו כזה שאני אוכל להגיד לו.

תושב: "מה זה 'אקטיבית'?"

תחקירן: "אה… פעולות תג מחיר".

תושב: "הוא תומך בפעולות האלו?!"

תחקירן: "כן, זה מה שהוא שאל. דוד שלי תומך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.