כך מנתצים פעילי דאע"ש את הפסלים בנינווה (וידאו)

ארגון דאע"ש מפרסם היום (ראשון) סרטון חדש שמציג את פעיליו מחריבים את העיר העתיקה ששוכנת באזור נינווה התנ"כית שבעירק של ימינו.

ארגון דאע"ש מפרסם היום (ראשון) סרטון חדש שמציג את פעיליו מחריבים את העיר העתיקה של כלח,  תל נמרוד. העיר שוכנת באזור נינווה התנ"כית שבעירק של ימינו.

 

בסרטון רואים כיצד פעילי דאע"ש משתמשים בדחפורים ובחומרי נפץ כדי להפוך את האוצרות הארכיאולוגיים של העיר להריסות מאובקות שהם בגדר, "אלילי דת".

 

"אלוקים כיבד אותנו כאן במדינה האסלאמית ועזר לנו להרוס כל דבר שסגדו לו בימי קדם מלבד אלוקים", אמר אחד מפעילי הארגון. "תראו אותנו כאן, השבח לקל, אנחנו הורסים את כל הפסלים והאנדרטאות".

 

"אנו מסירים את סימני הפוליתאיזם והמונותאיזם בכל שטח שאנו כובשים", הוסיף איש דאע"ש. "בעזרת ידי אלוקים אנחנו נשמיד את סימני הפוליתאיזם ונהרוס את הקברים והמקדשים של הסרבנים השיעים בבתיהם. אנחנו ננפץ את הצלבים הנוצריים ונהרוס את הבית השחור (הבית הלבן) באמריקה, ביתם של הכופרים".

 

 

כלח היא עיר שנוסדה במאה ה-13 לפני הספירה והיא נשמרה על ידי מוסדות השלטון – מלכים, שליטים דתיים, גנרלים ודיקטטורים ששלטו באזור מסופוטמיה – עירק של היום. האתר הארכיאולוגי עמד עד לאחרונה במרחק 30 קילומטרים דרום-מזרחית למוסול (העיר העירקית השניה בגודלה), האזור שבו ארגון דאע"ש שולט מאז יוני 2014.

 

כאמור, בסרטון ניתן לראות את אנשי דאע"ש הורסים את הפסלים ותחריטי האבן באמצעות דחפורים וחומרי נפץ, אולם על פי חלק מהידיעות הם מכרו כמה מהאוצרות שמצאו – רחוק מעין המצלמה – לאספנים מרחבי העולם.

 

במהלך השנים הועברו אוצרות רבים מכלח, ונשדדו על ידי המעצמות האירופיות. עכשיו הם נמצאים במוזיאונים אירופיים כמו הלובר בפריז, המוזיאון הבריטי והפרגמון בברלין. מספר פסלי ענק של אלים עתיקים בדמות שוורים מכונפים או חיות אחרות שערכן עצום, נותרו בעיר ונהרסו בפיצוץ.

וידאו באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.