כך מתירה הרבנות את חרם דרבינו גרשום

על פי החוק בישראל אסור לגבר התחתן עם שתי נשים. העונש על מי שעובר על החוק הוא חמש שנות מאסר. אלא שתחקיר חדשות 10 מגלה כי הרבנות מאפשרת לעקוף את האיסור עשרות פעמים בשנה, במקרים מסויימים – וזאת בניגוד לחרם דרבינו גרשום שאסר על נשיאת יותר מאשה אחת.{ שתי נשים לגבר אחד}

על פי החוק  בישראל אסור לגבר התחתן עם שתי נשים. העונש על מי שעובר על החוק הוא חמש שנות מאסר. אלא שתחקיר חדשות 10 מגלה כי הרבנות מאפשרת לעקוף את האיסור עשרות פעמים בשנה, במקרים מסויימים – וזאת בניגוד לחרם דרבינו גרשום שאסר על נשיאת יותר מאשה אחת.

 

תחקירנית חדשות 10 חדרה לתוך הארגון שמשדך בין גברים נשואים לרווקות , ושודכה לזוג נשוי ללא ילדים. הזוג מחזיק בידו היתר שנחתם על ידי שורה של רבנים בכירים, בניהם גם הרב הראשי לשעבר, הרב שלמה עמאר, ומאשר לגבר לשאת אישה נוספת.

כך למשל, ג', רב קהילה נשוי מהוד השרון, נתפס כשהוא מנסה לשכנע אישה רווקה להיות אשתו השנייה. "אם ההורים שלך ישאלו 'למה לא להתחתן כמו כולם?'", הוא אומר לה, "תגידי להם 'כי זו מצווה ואני רוצה לקיים מצווה'".

 

מי שעומד ארגון  "הבית היהודי השלם". חברי הארגון  נפגשים מידי שבוע ומנסים לשדך בין הנשים הרווקות לגברים הנשואים. פעילותם מתמקדת בציבור הדתי-חרדי, וחוזרות בתשובה

 

 

במקרה מסויים הרב עמאר אישר  לראש הארגון להינשא לאשה נוספת, אולם לא רק הרב עמאר היה שותף לתהליך. מאחוריו עמדו רבנים רבים, וכן הרבנות.

ברבנות טוענים כי רק במקרים חריגים במיוחד, בהם האישה במצב נפשי קשה מתקבלים האישורים, אלא שבתיעוד של חדשות 10 נראה גם בעל שאשתו לא מביאה ילדים כאחד שקיבל את האישור להתחתן עם אשה שניה.

 

 

באתר הארגון מובא פסק  של הראשון לציון מר"ן עובדיה יוסף זצ"ל והסתמכותו על הגר"א שנשיאת אשה נוספת יש בה מעלה גדולה ובכוחה לקרב את הגאולה! שו"ת יביע אומר חלק ח – אה"ע סימן במרן הרב עובדיה יוסף ,הראשון לציון ג) ו"אגב דאיירי בדין חרם רגמ"ה, אשיחה וירוח לי.", נכתב שם.

התגובת שניתנו לערוץ 10

ארגון "הבית היהודי השלם": "המדינה מאפשרת בפועל נישואין דתיים פוליגמיים בהיקף גדול במגזר הערבי, ובשל כך הריבוי הטבעי גדול מזה של היהודי, מה שתומן ברובו סכנה ליהודים. החוק מכוון למעשה רק כנגד הציבור הדתי, ומתיר נישואין פוליגמיים באישור בית הדין ונשיא בית הדין".

 

עוד נמסר: "אלו עם כל הכבוד נמצאים בעמדות לחץ רבות מצד הציבור החילוני וארגוני הנשים, וחוששים לאשר בחתימתם את הנישואין. מדובר באנשים ונשים האחראיים לגורלם, הן אוונגרד חשוב לפתרון בעיית 'עודף' גדול של נשים בשוק הנישואין, להבטחת הרוב הדמוגרפי של היהודים במדינה, ולהבטחת זכותן של נשים דתיות להיות אימהות".

 

הרב עמאר: "הרב אינו מתייחס לדברים שנעשו במסגרת בית הדין".

 

הנהלת בתי הדין הרבניים לערוץ 10: "לעיתים, כאשר לא ניתן לבצע את הגט בשל מצבה הרפואי או הנפשי של האישה, או בשל סירובה לקיים פסק דין של גירושין, ולאחר שניתן לה זכות ערעור ונוסף על כך שימוע בפני בית הדין הרבני הגדול, ניתן היתר נישואין על ידי מאה רבנים. מדובר בהיתר חריג הנעשה פעמים בודדות באופן נדיר ביותר".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. וו ב"ה
  משפחת יעקב אבינו כת פוליגמית?!

  לאחרונה נתוודענו להודעה מטעם בתי הדין הרבנים שנחשפה כת פוליגמית. הודעה זו מעוררת תמיהה רבה!

  ראשית, כיצד הטרמינולוגיה הנוצרית שולטת ברבנות?! הרי ההתנגדות לריבוי נשים הינו רעיון נוצרי. באבנגליון האישה מקבלת דימויים המקבילים לשטן והאדם הקדוש והנערץ בנצרות הינו הנזיר שלא נושא אישה כלל!

  המציאות המורכבת לפיה דיינים ובעלי תפקידים בכירים ברבנות נבחרים ע"י פוליטיקאים שלאו דווקא מאמינים בקב"ה או/ו בתורה ולאו דווקא שומרי מצוות. התערבותם של ארגוני נשים רדיקלים הנתמכים ע"י "הקרן לישראל החדשה" שמטרתם לפגוע בתא המשפחתי היהודי בשם השוויון ,הקידמה והליברליזציה, קובעת מי יהיו דיינים.

  לפני כ3 שנים עלה לכותרת המאבק בין הרב הראשי לישראל לבין ציפי לבני ,שרת המשפטים דאז, על .פרשת מינויו של כב' הדיין שטסמן נ"י לבית הדין הגדול .כזכור לבני דרשה את מינויו עקב היותו מקובל ומוסכם על ארגוני הנשים והתנתה את מינוי ואישור שאר הדיינים בהכנסתו של שטסמן לבית הדין העליון. הרב הראשי התנגד למינוי וטען כי הוא מועמד לא בשל וחסר ניסיון, בסופו של דבר כב' הדיין שטסמן נ"י התקדם באופן מטאורי והפך לאב"ד בת"א. לא פלא הוא שתחת בית דינו יצאה ההודעה התמוהה על כת פוליגמית.

  העולם הרבני הורגל כבר לרעיונות המונוגמיים ומתעלם מהאמור בענין בהלכות שו"ע אבן העזר. סתם דיין שישאלוהו היום על ריבוי נשים יזדעק בנוסח : "מה זאת אומרת","חרם דרבינו גרשום!!!" –ואחר כך לכשיכנסו עימו לעובי הקורה יש להניח שיחזור בו…

  אין כוונה ח"ו להטיל דופי, לפגוע בדיינים שעושים עבודתם נאמנה , אך המשכורות השמנות המעמד ומסלולי הקידום מהווים מקור פיתוי גדול. ולכן מתקשים דיינים לכוון לאמיתתה של תורה! כאמור:

  חבקוק א ד – "על כן תפוג תורה ולא יצא לנצח משפט כי רשע מכתיר את הצדיק על כן יצא משפט מעוקל".

  המלבי"ם שם – "כי רשע מכתיר את הצדיק רוצה לומר גם הצדיק שרוצה לעשות משפט לא יוכל לעשותו, כי הרשע הוא המכתיר את הצדיק, רוצה לומר שהוא המלביש אותו כתר ועטרה שהצדיק השופט הוא קבוע לשפוט מאת המלך הרשע שהוא נתן עטרת הנשיאות בראשו, וצריך הוא להתנהג כפי חוקי הרשע ומשפטיו שהם עוות ועקול הדין"

  וכן רש"י משלי פרק כה פסוק כו מעין נרפש – עכור ברגלים: צדיק מט לפני רשע – כשהצדיק מט לפני הרשע וירא להוכיח על פניו דרכו, שנאוי הדבר כמעין נרפש ומקור נשחת:

  בית הדין של הסנהדרין, שדייניו אינם מקבלים שכר (שונאי בצע), קיבל לאחרונה החלטה לעודד ריבוי נשים.

  המימשל פועל בצורה מעוותת בענין זה, פוליגמיה מעשית עם אשת איש המביאה להרס משפחות, תקינה!!! ואילו פוליגמיה מוסדרת בנישואין ומחויבות הדדית, לכלא!!!.

  אין ספק שהתרבות השלטת שיונקת את הוויתה מסרטי הוליווד ומהגישה הנוצרית –מערבית ,לא מחוברת להיסטוריה היהודית ולמורשת שנשתמרה עד ימינו בידי בני עדות המזרח.

  מסכתות שלמות בש"ס עוסקות בנושא ריבוי נשים! שותי"ם רבים מלבנים מצבים כאלו שהיו מנת חלקם במציאות.

  הגיע הזמן לרפורמה בבתי הדין! בתי דין רבניים צריכים לקבל מעמדם מציבור שומרי המצוות בלבד ואף לקבל שכרם מתרומות הציבור ולא מהמימשל החילוני.

  יש להחזיר את המסורת הספרדית האותנטית למרכז השיח ההלכתי! לא יתכן שתרבות יהודית מפוארת תיתפס כפרמיטיבית ,חשוכה ,מפלה ולא רלוונטית!!!

  כבר בשנת תשל"א כינס הרב עובדיה יוסף, בשבתו כרב ראשי לת"א ,את כל הדיינים בת"א והורה להם שאין להחיל חדר"ג בעניין ריבוי נשים, ובפרט לא על הספרדים שלא קבלו מעולם את החרם (יביע אומר חלק ח – אה"ע סימן ב) החוק מתיר לבתי הדין לאשר נשיאת אשה נוספת, אך בתי הדין נמנעים ומעכבים פניות בנושא. ומצאנו כבר בתלמוד מה חמור השהיית נשים מללדת.

  עלינו לחזור להלכה היהודית המקורית ולא לרוחות פופולסטיות מערביות!

  ריבוי נשים ביהדות הוא לגיטימי כל עוד זה נעשה בכבוד, וכהלכה!

  ראוי לקבוע בחוק שריבוי נשים בהסכמה מותר ושאזרחות הילדים במדינה תהיה לפי האם.

  היעב"ץ תמך בריבוי נשים, הגאון מוילנא מצוטט ע"י הרב עובדיה ב"יביע אומר "שהיה מבטל תורה ותפילה ומכתת את רגליו בערי ישראל לביטול מנהג החדר"ג וע"י זה תבוא הגאולה.

  ואף הבבא סאלי ואחיו הבבא חאקי ,רב העיר רמלה, כאן בארץ, במדינת ישראל על חוקיה, היו נשואים ל2 נשים בו זמנית ומשתיהן זכו לפרי בטן. המימשל מעלים עין מפוליגמיה נרחבת במיגזר הערבי ואף בעקיפין תומך בתופעה זו במיגזר זה על ידי תשלומים שמנים לחד הוריות מעושות, כנראה כדי להקטין יותר את שיעור היהודים באוכלוסיה!!!

  יש מצוקה רבה ועודף נשים ב"שוק" השידוכים , זו תופעה דמוגראפית חדשה עם כילויה של קדחת היולדות. לא לחינם יש נשים רבות בודדות או כאלו שהחליטו להרות מתרומת זרע (עם כל המורכבות ההלכתית הפסיכולוגית והחברתית בכך) זה במקרה הטוב, במקרה הרע נישאות רבבות נשים יהודיות, בהעדר פתרון, לערבים שאינם נמנעים מפוליגמיה.

  יש נשים לא מעטות הפונות אלינו ומבקשות לקדם את העניין באמצעות ארגון "הבית היהודי השלם".

  אנו נמצאים בפתח החנוכה ,בתקופת החשמונאים חדרו רוחות זרות של התרבות היוונית השלטת ורוב העם הושפע לרעה, כשם שעשה הקב"ה ניסים לאבותינו בימים ההם כך יעזרנו בורא עולם בזמן הזה,למען שמו באהבה.

  דב שטיין -אב"ד "מחזיקי תורה"

  בית הדין מסייע לקבלת היתר נישואין כהלכה

  מני |
  הגב