פרסום ראשון: כך מתכנן יעקב ולנשטיין את המסע לכיבוש כסא ראש העיר מודיעין עילית

המירוץ לראשות עיריית מודיעין עילית: בעיר החרדית השלישית בגדולה לא התקיימו בחירות מאז יום היווסדה. ראש העיר יעקב גוטרמן יחגוג בתום הקדנציה בר מצווה – 13 שנים על כסא ראש העיר מודיעין עילית.

בשלהי חשוון אמורים להתקיים בחירות ברשויות המקומיות ובכללם מודיעין עילית. במערכת הבחירות הקודמות שלא התקיימו – הצליח גוטרמן בפעלוליו לתמרן בין כל רבדי הציבור ולהסיר את איום הבחירות מעל ראשו.

בפעם האחרונה שזה קרה נכווה גוטרמן על בשרו ונקרא למשרדי יאח"ה בחשד לאיומים על מעומדים בבחירות למודיעין עילית. התיק אמנם נסגר בפרקליטות, אך הותיר צלקות בתוככי העירייה, וכבר עתה ברור – מה שהיה בעבר, לא יהיה בעתיד. בחירות הן בלתי נמנעות בעיר החרדית השלישית בגדולה בציבור החרדי.

חצי שנה לפני מועד קיום הבחירות הרשמי, שומרים הצדדים על דממת אלחוט, אולם מאחורי הקלעים מחממים מנועים לקראת המירוץ המתוח בתולדות מודיעין עילית.

הטוענים לכתר: ראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן שמעוניין להמשיך בתפקיד (אלא א"כ יקבל תפקיד חלופי), ויעקב ולנשטיין סגן ראש עיריית מודיעין עילית.

ולנשטיין שכר לפני כשנה את שירותי היח"צ של האחים ביכלר. ולנשטיין, כידוע, לא משקיע סכומים לריק, הוא מתכנן את צעדיו בקפידה. במקביל, הוא שומר על קשרים עם גדולי ישראל, ונכנס דרך קבע במעונם של מרנן ורבנן שליט"א.

גורמים בכירים בעיריית מודיעין עילית אומרים בשיחה עם "קוקר", כי הדלתות שבעבר היו פתוחות בפניו של גוטרמן נסגרו בעדו, וכיום המצב התהפך על כנו, כאשר סגן ראש עיריית מודיעין עילית יעקב ולנשטיין עולה במדרגות בחזון איש 5 והדלתות נפתחות בפניו, כמו גם במעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א, כפי שניתן היה להבחין באירוע המרומם לכבודה של תורה ביום שישי במעונו של הגר"ח, שם התקבל ולנשטיין בכבוד מלכים לצד המרא דאתרא של מודיעין עילית הגר"מ קסלר.

בעוד חודשים ספורים יתבהרו פני הדברים. "מי שיכריע זה גדולי ישראל", אומר לנו גורם בכיר בעיריית מודיעין עילית.

כך או כך, רשימה שמתגבשת לה במקביל היא רשימת" חרדים", שבראשה יעמוד יוני מזרחי, פעיל חברתי שנאבק באפלייה ובליקויים הרבים שישנם בעיר. ברשימה יעמדו שורה של נציגי ציבור מכל השכונות, ליטאים לצד ספרדים וגם נציגים מהמגזר החסידי.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני אומר לכם שאם יעקב ולנשטייו יהיה ראש עיריית מודיעין עילית אתם ישר תעברו לועדה קרואה הרי היום יעקב ולנשטיין מלבין לכל מיני אנשים שיש להם כולל בלי עמותה תחת העמועתה שלו והוא לוקח אחוזים כך שהוא כבר היום עושה דברים בלתי חוקיים אז איך הוא יכול להיות ראש עיר

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. אולי שביכלר הגאונים גם ישווקו למודיעין עילית את יו"ר הוועדה הקרואה שגדעון סער (מאיר גל?) ישלח לוולנשטיין? מאיפה הטיפשות הילדותית הזו להציג מועמדות לאדם שבקושי קרא למד ושימש?! למה רק אצל החרדים צריך לסבול בגלל שאיזה לץ הצטלם עם כמה גדולי ומאורי הדור?! למה???

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב