כך נולד אתמול "הפלג הספרדי" • אבישי בן חיים

למרות דבריו המפורשים של חכם שלום כהן אתמול נגד עצרת הספרדים, התכנסו אלפי בני תורה ספרדים בראשות של הגר"מ צדקה שליט"א. כך נוסד אתמול בערב "הפלג הספרדי"

אתמול ראינו כולם את  עצרת הספרדים שהתכנסה ב"צומת מרן" בירושלים, בהשתתפות אלפי בני תורה, למרות דבריו המפורשים נגד העצרת של חכם שלום כהן שליט"א.

גלריה של רבנים חשובים, מהעומדים ראשונה בציבור הספרדי, השתתפה בעצרת, והזכירה לכל את הקמתו של "הפלג הירושלמי" שעזב את מפלגת האם דגל התורה ואינו מחוייב יותר לרבניה.

אבישי בן חיים, הפרשן לענייני חרדים של ערוץ 10, פרשן כך הלילה את המהלך:

"5 שנים אחרי פטירתו, הגיע המרד ברב עובדיה?

"הפגנת הרבנים הספרדים נגד הגיוס הערב סמוך לקברי הרב עובדיה, הרב בן ציון אבא שאול ורבנים ספרדים נוספים הייתה מרתקת ורבת עוצמה ועוד אני צריך ללמוד אותה ולהרהר עד כמה היא דרמטית. בינתיים: היא בלי ספק אבן דרך משמעותית נוספת בהתפרקות שיטת הממשל החרדית "שלטון המרנים".

"היא אולי יותר מזה. חלק מהנוכחים בישרו כי מעתה לא רק לליטאים יש אופוזיציה סודקת מנהיגות של פלג ירושלמי בהנהגת מרן הרב אויערבך, גם לספרדים יש אופוזיציה סודקת מנהיגות של פלג ירושלמי ספרדי בהנהגת מרן הרב משה צדקה. חדי האבחנה יכלו להבחין בטביעות אצבעותיהם של אלה שתמיד התנגדו למנהיגותו של הרב עובדיה יוסף ולדרכו הספרדית המתונה, מ"מרביצי תורה ספרדים", דרך מקובלים שהתנגדו לדרכו ההלכתית ועד דמויות כמו הרב צדקה שהובילו לאורך כל השנים מדיניות קנאית כמעין "עדה חרדית" ספרדית של התנגדות אפילו להצבעה לכנסת.

"אבל הייתה זו מודעה אחת שנדמה שסיפרה את הסיפור של המרד המאוחר במנהיגותו של הרב עובדיה. מודעה שבישרה על ההפגנה הפכה את הרב עובדיה יוסף מ"מרן מלכא" מגדול הדורות האחרונים שלא קם כמוהו "ממרן עד מרן", מ״מחזיר עטרת יהדות ספרד ליושנה״, לאחד החכמים הספרדים ברשימה: חכם צדקה חוצין, חכם יהודה צדקה, חכם בן ציון אבא שאול, חכם עובדיה יוסף, חכם ששון מזרחי, חכם שבתאי אטון. ​

"יש כוח לבשורה של קיצוניות דתית, כוח עצום וממגנט. זה רק מגדיל את הפלא ההיסטורי של מפעל חייו של הרב עובדיה ושס: למגנט עם בשורה של מתינות דתית".

הדברים  פורסמו בעמוד הפייסבוק של אבישי בן חיים

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני מתפלא

  אני מתפלא עליך אבישי לא ראית כמה אשכנזים היו שם לא ראית כמה אוטובוסים הביאו מפונוביז' ומאשדוד וחדרה רובם בקהל היו אשכנזים מה אתה תמים או מתמם לא מתאים לך וחוצמיזה כל החיים היה למרן את הפלג הספרדי זה אותם אנשים שהולכים ומתמעטים והאם הר' בנייהו הוא פלג וכי הוא נגד ש"ס חלילה וכן הרב בצרי ובכלל הרב צדקה ושכנזי לא מצביעים מאז ומעולם אז איזה פלג יש פה בדיוק אתה כנראה מוממחה לעיניני ש"ס ולא כל הספרדים בהצלחה לך

  דודו |
  הגב
 2. כתבה שקרית ומשוחדת

  מרן היה נגד גיוס בחורי הישיבות.
  יש הקלטות וסרטונים של הרב עובדיה.

  ישורון |
  הגב
 3. אבישי הוא עיתונאי משוחד מדרעי הגנב. תמים מי שמאמין לתכתיבים של דרעי לבן חיים

  הספרדים מתביישים בדרעי ובשס שה"מרן" שלה הוא גנב מורשע!!!! ושמו אריה מכלוף ממעשייהו

  רק תמימים יבחרו בדרעי השפל |
  הגב
 4. לא תצליחו לצייר כאילו זה "פלג"!!! זה בשר מבשרה של שס שלא יתן לשס את קולה בבחירות הבאות

  הרי ראינו כמה פעמים ששס לא מצליחה להביא 200 איש לכינוסים שלה ולכן היא מגייסת זמרים ועושה הופעות חינם אם כמה רבני דרעי מטעם מכלוף שלא משפיעים על יותר מ200 איש

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. לא תצליח לעשות מהם "פלג" הם רוב בניה של שס כך ששס מתפרקת ואין לה סיכוי לעבור את אחוז החסימה

  ההוכחה הפשוטה לזה ששס בלי זמרים לא מביאה חצי ממה שהיו שם בעצרת

  רק תמים קונה את עיתונאיי דרעי |
  הגב