צוחק אחרון: כך ניצל יהושע פולק מפרשיית הולילנד

בעוד בבית המשפט, התייצבו בזה אחר זה הנאשמים החרדים על דוכן הנאשמים, מבעד לשפמו הותיר אחריו הבולדוזר הבלתי מעורער של כיכר ספרא, יהושע פולק חיוך רחב.

פולק  הצליח בחסדיי שמיים לצאת בנס מפרשת השחיתות.

בין הנאשמים, היו גם נאשמים חרדים, ביניהם: ראש עיירית ירושלים לשעבר – אורי לופוליאנסקי, סגנו- אלי שמחיוף ומאיר רבין.

פלאש 90
פלאש 90

ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי הורשע בקבלת שוחד, לדברי השופט: "הוא נהג שלא על פי אמות מידה ציבוריות ראויות".

יצוין, כי בניגוד לנאשמים האחרים, לופוליאנסקי לא חשוד בקבלת שוחד לכיסו הפרטי, אלא בהעברתו לארגון 'יד שרה'.

ונשוב לפולק, על פי הדיווח של מני גירא בקו החשיפות, פולק  הוכיח כי למרות הטיעון של עד המדינה כביכול הוא שילשל לכיסו כספי שוחד, הוא עצמו לא הצביע בעד אישור פרויקט הולילנד, היה זה כאשר פולק הגיע לדיון בועדה בשלב ב' של התכנית, פולק למזלו הרב, התנגד לתכנית.

"פולק ניצל מפרשיית הולילנד", כך  סבורים פרשנים משפטיים. באם פולק היה מצביע בעד התכנית הוא יכול למצוא את עצמו בין הנאשמים.

בין השנים 2003 ל-2008 שימש פולק סגן ראש עיריית ירושלים, פולק לנחשב לאיש החזק בספרא שימש כמחזיק תיק תכנון ובנייה בעיר. באותן שנים אושרו לכאורה חריגות הבנייה הגדולות בפרוייקט הולילנד. "באופן עקרוני, אין להם מה לעצור אותי", אמר  פולק בשעתו זמן קצר לפני שנעצר. "לא עשיתי שום דבר חריג". פולק היה בין עצורי הולילנד וישב בכלא כמה ימים, מפאת חולשתו הוא שוחרר.למעצר בית ולאחר מכן הוא המשיך לעבוד כרגיל כגזבר .

מי שיצא אף הוא יחסית די נקי, הוא מאיר רבין שהצליח להסיר מעליו את האשמות הכבדים לקבלת שוחד, עם זאת הוא הואשם בסעיפים קלים יחסית.

צילומים: פלאש 90 

רבין יחסית יצא בזול - פלאש 90
רבין יחסית יצא בזול – פלאש 90

 

בגלובוס פורסם, כי  רק שלושה נאשמים יצאו מביהמ"ש בראש מורם – אפרתי, ומנהלי הולילנד פארק בתקופה הרלוונטית, אמנון ספרן ושמעון גלאון, שזוכו מהאישומים נגדם מחמת הספק.

 

 

...  ...

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.