כך נמנעה החלטה בפרלמנט הבלגי נגד העברת שגרירות ארה"ב לירושלים

ראש עיריית אנטוורפן מר לודו וואן קמפנהאוט הגיע כאורחו של סגן יו"ר הכנסת ח"כ ישראל אייכלר. השניים נועדו לפגישה ממושכת במהלכה נידונו צעדים חדשים במלחמה באנטישמיות האירופאית

השבוע התארח בכנסת חבר הפרלמנט הבלגי וסגן ראש עיריית אנטוורפן מר לודו וואן קמפנהאוט שהגיע כאורחו של סגן יו"ר הכנסת ח"כ ישראל אייכלר. השניים נועדו לפגישה ממושכת במהלכה נידונו צעדים חדשים במלחמה באנטישמיות האירופאית.

ח"כ אייכלר הודה לו בחום על עמידתו לצד העם היהודי, ובפרט על סיוע מתמיד ומתמשך לציבור שומרי התורה באנטוורפן. חבר הפרלמנט לודו וואן קמפנהאוט ידוע כמי שלשכתו פתוחה בפני ציבור החרדים בבלגיה.

בין היתר סיפר קמפנהאוט לח"כ אייכלר כי לאחר הודעתו של טראמפ על העברת השגרירות האמריקנית לירושלים, ביקשו חברים בפרלמנט הבלגי התלויים במוסלמים, בעידוד התקשורת, להעביר החלטה בפרלמנט הבלגי נגד החלטתו של הנשיא טראמפ. קמפנהאוט יצא למאבק להסיר מסדר היום את הדרישה, בטענה כי ההחלטה על העברת השגרירות איננה החלטה אישית של הנשיא טראמפ, אלא חוק של הקונגרס והסנאט האמריקני. טראמפ בסך הכל הפסיק את נוהל דחיית החוק, כפי שנהגו קודמיו, כך שבאופן אוטומטי החוק נכנס לתוקפו והעברת השגרירות הפכה לעובדה מוגמרת מאליה.

בשל כך, טען קמפנהאוט, אין לפרלמנט הבלגי שום זכות דיון. "בשונה מהחלטה של מנהיג מדינה זרה, כאשר מדובר בהחלטה וחוק של פרלמנט של מדינה אחרת, אין לפרלמנט הבלגי זכות להתערב בענייניה של אותה מדינה"

טענה ניצחת זו הוכיחה את עצמה, ואכן הדיון שתוכנן – בוטל. ח"כ אייכלר אמר לקמפנהאוט "טענתך צודקת. זו אכן לא החלטה של טראמפ. זו החלטתו של מלך מלכי המלכים שקבע כי ארץ ישראל וירושלים שייכות לעם היהודי"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.