כך נערכו בלב מלכה לפורים

מתנדבי 'לב מלכה' נערכים לחלוקת משלוחי המנות וקריאת המגילה בבתי החולים ברחבי הארץ

לקראת ימי הפורים נערכו מתנדבי ארגון 'לב מלכה' לשמח ולעודד את הילדים החולים הנאלצים לעבור את ימי השמחה במחלקות בתי החולים. ההיערכות למבצע פורים החלה כבר לפני מספר שבועות. ההכנה כוללת פריסה רחבה של המתנדבים בכל המחלקות בבתי החולים בארץ שיקראו את המגילה לילדים החולים, וישמחו את ליבם. המתנדבים הכינו שלל משלוחי מנות והצטיידו בכלי נגינה על מנת לשמח את הילדים ובני משפחותיהם השוהים לצדם.

הרב אהרון אברמן יו"ר 'לב מלכה': "השמחה האמיתית של חג הפורים, היא לשמח את מי שאין לו. לא אחת המתנדבים שלנו באים לבית החולים בשביל לשמח את החולים, ויוצאים שמחים מאוד בעצמם. רואים את הילדים ובני המשפחות שיש להם אמונה חזקה ולמרות הקשיים השמחה שלהם פורצת גבולות.

בתוך כך מסכמים ב'לב מלכה' את הצלחה יום הכיף שהתקיים לאחרונה במרכז הארץ . יום הכיף כלל בין היתר משיט במרינה בהרצליה, מבילוי בחי כיף בראשון לציון ועוד שלל פעילויות ואטרקציות. יום הכיף הוא חלק משלל תכניות ופרויקטים שמקיים ארגון 'לב מלכה' בראשות הרב אהרון אברמן, לאורך כל ימות השנה. בפעילות נתן דגש מיוחד על שמחתם של הילדים החולים ובני משפחותיהם. כמו כן המתנדבים מתגייסים על מנת לאפשר גם לילדים הסובלים מקשיי ניידות להשתתף במחנות הנופש וימי הכיף כמו שאר הילדים.

בני המשפחות מדווחים על שינוי לטובה במצב הרוח של הילדים בימים שלפני ימי הכיף והמחנות וגם בימים שלאחריהם, עת חלקם שב לבתי החולים ונאלץ להתמודד עם טיפולים רפואיים קשים. עד לימים אלו מתקבלים במשרדי 'לב מלכה' עוד ועוד מכתבי תודה מהורים המודים לארגון על מחנה ט"ו בשבט שקיים ארגון 'לב מלכה' בקיבוץ לביא. ההורים ציינו כי הילדים לא מפסיקים לספר חוויות מהמחנה, שהיה בשבילם פסק זמן ומרגוע לנפש, מרצף הטיפולים והשעות והימים בבתי החולים. "הילדים שבו הביתה עם כוחות חדשים, הרופאים מציינים שיש השפעה למצב הרוח המרומם של הילדים, על ההצלחה של הטיפול הרפואי", סיפרו חלק מההורים בשמחה. ההורים הודו לרב אהרון אברמן שעומד בראש הארגון, על ההתמדה בקיום ימי פעילות ומחנות נופש לאורך כל השנה, שמאפשרים לילדים לאגור כוחות ולהתמודד בצורה קלה יותר עם המחלה הנוראה שתקפה אותם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.