כך נערכים ברוסיה לקראת חג הפסח

מפעלי המצות הגדילו את התפוקה, הורחבה מערכת השחיטה, ואף חברת קולה הוכשרה לפסח – כך נערכו במערכת הכשרות המהודרת של "הרבנות הראשית לרוסיה" לקראת חג הפסח הבעל"ט. צפו בתיעוד

לקראת חג הפסח הבא עלינו לטובה, עמלים זה חודשים ארוכים במערכת הכשרות המהודרת שעל-ידי "הרבנות הראשית לרוסיה", בכדי לעמוד ברף הגבוה להעמיד מגוון ענק של מוצרים לחג, מבלי להתפשר על רמת הכשרות הגבוהה והסטנדרטים המיוחדים אותם התווה ומלווה מי שעומד בראש הרבנות הראשית, רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר.

הדרישה למוצרים כשרים ברחבי רוסיה הגדולה, עם התפתחות הקהילות היהודיות הפזורות במדינה כולה – גוברת משנה לשנה, ובייחוד לקראת עריכת סדרי הפסח הציבוריים למאות אלפי יהודים בידי רבני הערים ושלוחי חב"ד במאות הקהילות ברוסיה.

על מנת לספק את הדרישה הנרחבת, יצאו רבני ועד הכשרות בראשות רב הוועד הרב יוסף יצחק מרזל, לשחיטה מיוחדת במדינת בלרוס הסמוכה; מאפיות המצות הגדילו את התפוקה, והשנה לראשונה – אף חברת הקולה RC הוכשרה לפסח וזכתה לחותמת הכשרות המהודרת. כל זאת בנוסף ליקבים המספקים יינות איכותיים וכשרים למהדרין, לצדם של מאות מפעלי מזון עם כשרות לכל השנה, שחלקם אף הוכשרו במיוחד לפסח, לאחר השקעה רבה מצד בעלי המפעלים שחשים היטב את כדאיות החזקת ההכשר המהודר של "הרבנות הראשית של רוסיה", ששמו יצא למרחקים על עמידתו בתוקף ובהצלחה יתירה ברמת כשרות גבוהה ביותר.

בד בבד עם זאת, מפקחים צוותים גדולים של משגיחי כשרות מיומנים, תחת ניהולו של יו"ר מערכת הכשרות הרב יוסף וורוזב, על הכשרת המטבחים בכל המוסדות, ועומדים על המשמר בחנויות לשיווק מצרכים כשרים לפסח לציבור הרחב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.