לקראת השלג: פינדרוס יפעיל מוקד חירום

החזאים מבטיחים שלג בירושלים בסוף השבוע, ובעיריית ירושלים נערכים לאפשרות חזרה למראות שחווינו בשלג דאשתקד.

עיריית ירושלים וגופי הביטחון קוראים לתושבי ירושלים להיערך מבעוד מועד לסופה הצפויה.

מטה החרום העירוני משלים את היערכותו למזג אויר סוער וממליץ לתושבים לשמור על בטיחות, להיערך למזג האוויר הסוער ולהישמע להנחיות שיופצו באמצעי התקשורת השונים.

העירייה ממליצה לתושבים לבדוק תקינות מערכת החימום, בעיקר אלה המחייבות אוורור ולהצטייד באמצעי חימום לא מבוססי חשמל, לנקות ולפתוח תאי ניקוז מים בחצרות ומרזבים על הגגות, לגזום עצים וענפים בגינות פרטיות בסמיכות לכבלים, לבדוק בטיחות מערכות חשמל ולהצטייד בתאורת חירום ובמטען גיבוי לטלפונים סלולריים, להצטייד באת חפירה לפינוי הכניסות לבתים במידת הצורך, לחזק אנטנות, דודי שמש, סככות וחפצים אחרים על הגגות, ולהכין מלאי מזון בסיסי למספר ימים, כולל מים. בנוסף, מומלץ לפנות חפצים שאינם מוחזקים ועשויים ליפול ממקום גבוה, או לעוף כמו עציצים, אדניות, ריהוט ושלטים.

העירייה תפעיל עמוד אינטרנט באתר האינטרנט של העירייה בו יוכלו התושבים לקבל מידע מעודכן מכלל גורמי החירום וההצלה בעיר על מצב הצירים בעיר, מערכת החינוך, תחבורה ציבורית יעוץ לקהילה ועוד.

בעירייה מציינים כי בעקבות לקחי השלג אשתקד וכחלק מהיערכות העירייה לחורף ולמזג אוויר סוער, בוצע בשטחים הציבוריים, בכל רחבי העיר, גיזום יזום של עצי שדרה, באופן מקצועי ומבוקר על ידי צוותי הגיזום של מחלקת הגננות.

בנוסף, אגפי העירייה השונים יערכו סיורים נוספים לבדיקת הצורך בגיזום נוסף של עצים וענפים, בדיקת הצורך בטיפול בכבישים/בורות, טיפול במבנים מסוכנים ויערכו להקצאת רכבי גרר לפינוי רכבים תקועים בצירים ועוד.

מינהל החינוך נערך ויקיים הערכות מצב בדבר קיום/אי קיום לימודים בעת ירידת שלג. הודעה על הלימודים תתקבל בהתאם להערכות מצב ויש להתעדכן בכלי התקשורת.

אגף הרווחה ושרותי בריאות הציבור מטפלים בדרי רחוב, באוכלוסייה מוגבלת, בקשישים וכן נותנים מענה לפניות התושבים. טיפות החלב יופעלו בהתאם למזג האוויר ומידע על פתיחתן ניתן לקבל במוקד העירוני.

כמו כן, קיים חשש ממפגעים בדרכים, בנתיבי הולכי הרגל, בסמוך לאתרי העבודה ובאזורים הנמוכים המועדים להצפות. בשל החשש להצפות במקומות נמוכים, שירותי כיבוי והצלה וצוותים של חברת הגיחון ערוכים לחילוץ במקרי חרום וכוננות לשאיבת מים ממקומות מוצפים ובנוסף, כל גורמי החירום וההצלה ערוכים לטיפול באירועי חירום.

העירייה מבקשת מתושבי העיר לבדוק האם שכניהם זקוקים לסיוע או עזרה. בעת הצורך, המינהלים הקהילתיים יפעלו במתכונת חירום על-מנת לסייע לציבור בנושאי שגרת חיים.

ראש העיר, ניר ברקת הנחה את צוותי העירייה להגביר את הסיורים לאיתור דרי רחוב והעברתם ללינה זמנית במהלך ימי הסערה. כמו כן החטיבה לקידום נוער בעירייה מקיימת החל מתחילת השבוע סיורים לאיתור בני נוער ברחוב ומפנה אותם להלנות במקומות מוגנים חמים הכוללים מזון. צוותי החטיבה ימשיכו את סיוריהם בכל רחבי העיר גם במהלך הלילות והימים הבאים.

העירייה קוראת לציבור התושבים והמבקרים כי בעת ירידת שלג, יש להימנע מנסיעה בכבישים, אלא במקרי חירום ובהתאם להנחיות, להימנע משהייה תחת סככות, פרגולות, צריפים או מבנים ארעיים שנערם עליהם שגל בגובה מעל 10 ס"מ (מחשש לקריסה).

כמו כן, ציבור התושבים והמבקרים מתבקש להישמע להוראות המשטרה המצילות חיים ולא לבצע נסיעות שאינן הכרחיות, על מנת לאפשר לצוותים העירוניים ולגורמי ההצלה לשמור על הצירים המרכזיים פתוחים. עיריית ירושלים פונה לתושבי העיר ולבאים בשעריה להתעדכן בכלי התקשורת באשר לשינויים בהסדרי התנועה בימים הקרובים.

בתוך כך, במסגרת ישיבות היערכות לסערה החורפית המתעתדת להגיע לבירה והערכה כי שלג צפוי להיערם ברחבי העיר הוחלט כעת כי לשכת חבר הנהלת העיר והממונה על מינהל תפעול בעירייה יצחק פינדרוס. תפעיל מוקד חירום שיפעל החל מיום רביעי בשעות הצהרים באופן רצוף וככל שידרש סביב השעון. מספר הטלפון 02-6297970.

בלשכת פינדרוס מסרו כי מוקד 106 העירוני יתוגבר וכי הציבור מתבקש לפנות למוקד העירוני, במקרי חירום יהיה ניתן לפנות למוקד הלשכה שיהיה מאויש כל העת וככל שידרש.

צפו תחזית מזג האוויר 3.1.15

(באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.