כך נפתחה ועידת העסקים של 'המודיע'

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, בוועידת "כלכלה ועסקים" של עיתון המודיע: "אנחנו פועלים לנסות לייצר פתרונות דיור למגזר החרדי"

 

בלי פוליטיקאים, ועם כמות זעומה של אנשים – כך נפתחה הבוקר ועידת כלכלה ועסקים של עיתון 'המודיע'  – וזאת לאחר החלטת האדמו"ר מגור שלא להביא לדיוני הועידה שרים ואישי ציבור.

ההחלטה שהגיעה ברגע האחרון מרוקנת מכל תוכן את הועידה הססגונית במיוחד לאחר שראש הממשלה ביטל את השתתפותו באירוע.

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, פתח את הוועידה העסקית המתקיימת משעות הבוקר במרכז הכנסים אווניו בקרית שדה התעופה והתייחס למצוקת הדיור במגזר החרדי שזקוק לדיור סמוך למוסדות חינוך וישיבות חרדיות.

לדבריו: "יש ערים שבהן יש רוב חרדי כמו בית שמש וביתר ובערים הגדולות יש תשתיות לאוכלוסייה החרדית", אמר באב"ד. "אבל היינו שמחים לראות איך אנחנו כציבור, חיים אחד לצד השני ומכבדים זה את זה".

באב"ד הוסיף כי בחודשים הקרובים צפויות להיכנס לשוק חברות בניה זרות שיזרזו את הבניה בארץ. "למדינת ישראל לקחו 13 שנה מתוכנית ראשונית עד קבלת מפתח", אמר. "ב-OECD זה לוקח בין ארבע לחמש שנים. הרעיון שלנו הוא לזרז תהליכים כדי שהבניה תהיה יותר מהירה. אנחנו צריכים ידיים עובדות כולל חברות סיניות שיביאו טכנולוגיות לבניה מהירה. אצלנו בונים כמו לפני 20 שנה לכן אנחנו מנסים ללמוד מאחרים כדי הביא טכנולוגיות ולבנות יותר מהר בארץ".

 

לשאלה מתי זה יקרה ענה באב"ד כי כבר בחודשים הקרובים נראה את החברות הזרות והעובדים מגיעים לישראל מתחילים לעבוד.

 

באב"ד גם התייחס לכספים המופנים לישיבות. "התקציב של עולם התורה עלה משמעותית בממשלה הזאת", אמר והוסיף כי הנציגות החרדית בכנסת דואגת לזה והממשלה לא מתנגדת.

 

צילום: משה גולדשטיין

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.