כך נראים המקובלים בעיני החילונים – צפו מתוך סדרת כתבות של אבישי בן חיים "הרבנים" I וגם תיעוד ראשון מהוצאת הדיבוק

אבישי בן חיים בסדרת כתבות על הרבנים בציבור החרדי מדבר בפרק זה ומסקר את עולם המקובלים, הוא מתחיל במקובל הרב בצרי ומביא תיעוד ראשון מהוצאת הדיבוק, וגומר בשאר המקובלים הגדולים בעולם החרדי שמספרים על שדים, על רוחות ועל נוסחאות מיסתוריות שמאפשרות לחולל ניסים על-טבעיים. כל זה בפרק שלישי בסדרת הכתבות "הרבנים"

כיצד נשיא מצרים נאצר מת לכאורה בגלל קללה קבלית שהוטלה עליו ומה בדיוק קרה כשהרב כדורי ניסה לנחש את מספרי הלוטו – באמצעות כוחות הקבלה. "יש לנו בתורה ארבע דרכי לימוד וקוראים לזה פרד"ס. פשט, רמז, דרש וסוד. הסודות זה לימוד הקבלה", אומר המקובל דוד בצרי שעשה את הוצאת הדיבוק.

מבין המקובלים העיוניים בולטים במיוחד שלושה שצמחו מתוך מלחמת המקובלים הגדולה – הרב יעקב הלל, ראש ישיבת "אהבת שלום", הרב בניהו שמואלי, ראש ישיבת "נהר-שלום", והרב דוד בצרי, ראש ישיבת "השלום".

גם בתחום הבאבות המקובל ביותר על כל חלקי העם הוא רבי דוד אבוחצירא, והמקובל רבי יעקב עדס, שבצניעות מיוחדת זוכים לכבוש את לב העם.

צפו בכתבה – באדיבות ערוץ 10

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אבישי היקר, אתה מזכיר לנו את הקוראנים שבאו לישיבת פונובי'ז כדי לתעד את לימוד הגמרא, ואמרו שגם הסטודנטים בקוריאה התחילו בלימוד זה מתוך ערך נעלה, בחשבם שגאונות היהודי נובעת מהלימוד בגמרא – נטו… מה שהם לא יודעים ולא ידעו לעולם – זה מה שהצופים בתיעוד המקסים שעשית על המקובלים – זה: הקדושה האופפת את העם היהודי העוסק בתורה, ויותר ויותר הקדושה הנעלית שיש במקובלים שיחיו. את זה אי אפשר לתעד, אי אפשר להסביר ל-ע-ו-ל-ם. אתה יכול לעשות רייטינג, וכתבות מפוצצות [בלי לזלזל כמובן] אבל אתה יכול לשכוח מזה, אל תנסה להבין כי לעולם לא תצליח. – גם אם אני עוסק בתורה הרבה, יומם ולילה [אם..] איני יכול לעולם לחוש את עולם המקובלים, כמו תינוק שינסה לדמיין מה זה ללחוץ על דוושת הגז ברכב, בזמן שהוא עדיין בחיתוליו, בסל-קל…. זהו היחס לפי רמת ההבנה שלנו פחות או יותר. היה ברוך אבישי היקר.

    אליהו יוסף |
    הגב