הנשיא מחרים – הציבור לא: כך נראתה ההופעה של בניון לאחר הסערה(וידאו)

לאור הסערה שעורר השיר "אחמד אוהב ישראל" של עמיר בניון והחלטתו של הנשיא ריבלין לבטל את הופעתו – בודק סקר חדשות 2 מה חושב הציבור. התוצאות מגלות כי הדעות בעיקר חלוקות. במקביל הופיע אמש בניון לראשונה מאז שהפרשה התפוצצה, אך לא שר את השיר השנוי במחלוקת

פרשת עמיר בניון ממשיכה לעורר הדים ומתברר שגם הציבור חלוק בדעתו בנוגע לשיר "אחמד אוהב ישראל" ולהחלטתו של הנשיא ריבלין לבטל את הופעתו של הזמר בטקס בבית הנשיא.

סקר שערכו עבור חדשות 2 חברות מידגם ואיי-פאנל בפיקוח מינה צמח ומנו גבע מעלה כי 48% מהציבור תומכים בהחלטה של ריבלין לבטל את ההופעה של בניון, לעומת 39% שמתנגדים להחלטה.

לגבי השיר עצמו, הציבור מתחלק כמעט שווה בשווה: 42% מהנשאלים סבורים שמדובר בשיר ראוי ולגיטימי, לעומת 38% שסבורים כי מדובר בשיר גזעני ולא ראוי. את השיר השנוי במחלוקת בחר בניון שלא לבצע אתמול בהופעה שקיים בתל אביב.

השר לאזרחים ותיקים אורי אורבך (הבית היהודי), שתמך בבניון ואמר כי ביטול הופעתו בבית הנשיא היא פגיעה בחופש הביטוי, הגיע להופעה כדי לתמוך בזמר שהקדיש לו את השיר 'שמחות קטנות'.

אחרי כמה שירים, הקהל ביקש מבניון שישיר את השיר שעורר את הסערה: "תעשה אחמד!", צעק לו אחד הצופים, ואחריו חזרו כמה צופים "אחמד, אחמד!". בניון הסתכל על הגיטריסט שלו ושאל בצחוק "מה הם אומרים? מה הם רוצים אני לא מבין? מי זה אחמד?", ולקול צחוק הקהל הוא נענה: "זה שיר חדש, אתה לא מכיר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.