כך נראת שנאה: ׳נביא את הדגלים ונעצבן את העצניקים׳

מתיעוד שהגיע לידי קוקר נראים ילדי תלמוד תורה תשב״ר כשהם עומדים ביום העצמאות האחרון מול ביתה של משפחה המשתייכת לפלג הירושלמי, ומטכסים יחד רעיונות כיצד לפגוע באותה משפחה.

השנאה המשתוללת ברחובות בני ברק בין ילדים שהוריהם נשמעים לדעת גדולי ישראל לבין העצניקים הולכת וגוברת.


בתיעוד שהגיע לידי קוקר נראים ילדי תלמוד תורה תשב״ר כשהם עומדים ביום העצמאות האחרון מול ביתה של משפחה המשתייכת לפלג הירושלמי, ומטכסים יחד רעיונות כיצד לפגוע באותה משפחה.

הילדים נשמעים כשהם צועקים ׳עצניק׳ ואז אחד מהם מעלה את הרעיון ההזוי הבא, ׳יום העצמאות היום, בואו נביא דגלי ישראל ונציב אותם מול ביתם על מנת לעצבן אותם׳.

בפלג הירושלמי הזדעזעו למראה התיעוד וציינו כי ׳מלבד העובדה המצערת כל כך כי שיגם ושיחם של אותם ילדים עוסקת בשנאת ורדיפת האחר, מזעזעת העובדה כי אותם ילדי חיידר אף אינם בוחלים לבצע מעשים שהוריהם ומחנכיהם ריחקו אותם מהם – כמעשה של הנפת דגל ישראל ביום העצמאות בטבורה של העיר בני ברק שבודאי אינה מקובלת על ההורים והמחנכים של אותם ילדים. וחז״ל כבר קבעו כי השנאה מקלקלת את השורה, ויפה שעה אחת קודם לעצור את אותה הסתה שכפי הנראה בתיעוד הוידאו, אינה מובילה לאף דבר חיובי וטוב׳.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אם הייתה תקשורת חרדית מקצועית והוגנת היא הייתה את כל מעשי הזוועה שבוצעו בשיטתיות ע"י פורעי הדגל [או השוינאים בעגה המקומית] מדובר על דברים בלתי נתפסים בהיקפם וחומרתם ששום חסימת צומת לא מתקרבת להם, מי שמחנך לשינאה ואלימות סופו שהמוסתים והחרב יופנו נגדו

  איציק |
  הגב
 2. תגידו , אתם מפגרים ?
  אני לא הצלחתי לשמוע מילה וחצי מילה על עצניקים ועל דגל ישראל ?
  כנראה שפתחתם פארנויה שרודפים אתכם…..
  ולאתר קוקר – ממתי אתם משתפים פעולה עם אנשים חולי נפש ???

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הילדים למדו מההורים שלהם את מצוות לרדוף אחרים בצורה חלונית שכזאת
  זה לא נתפס

  והם עוד עושים את זה בשם ר' אהרון לייב שהוא איש השלום

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. כי אותם ילדי חיידר אף אינם בוחלים לבצע מעשים שהוריהם ומחנכיהם ריחקו אותם מהם – כמעשה של הנפת דגל ישראל ביום העצמאות בטבורה של העיר בני ברק
  ממש לא יאומן! הרב כהנמן והרב שך מתהפכים בקברם. בזמנם לא העלו על הדעת לתלות דגל במרכז בני ברק (ישיבת פוניבז' נמצאת כידוע בתל אביב…)

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. שקרנים לא שומעים כאן מילה וחצי על העצניקי"ם, עוד נסיון נואל של העצניקים לשחק אותה נרדפים,
  ואתר קוקר משתף איתם פעולה.
  גועל נפש.

  אריאל |
  הגב