כך נרקמו הקשרים לקרטל הלחם (וידאו)

כשנה חלפה לאחר שבעלי המאפיות ברמן ודוידוביץ' נשלחו לכלא, וכעת ההקלטות חושפות כיצד תיאמו המאפיות הגדולות מחירים ביניהם. "ברגע שהם לוקחים לי לקוח אחד, אני גמרתי את הסיפור הזה של עליית מחירים". {האזינו להקלטות הסתר}

ישעיהו דוידוביץ' (דוידוביץ') ויוחנן אהרונסון (מרחבית), הסכימו בשיחות סגורות להפסיק למכור לחמים שקופים – לחם שנמכר ללא מותג.

כך נשמעה השיחה בין בעלי המאפיות שזילזלו באינטלגנציה של הלקוחות החרדים שומרי הכשרות,"איך בבני ברק אנשים קונים לחם שקוף, תחשוב על העניין הזה", שאל דוידוביץ'. אהרונסון עונה לו: "תן בחינם, יקנו גם לחם עם זנב של חזיר. רק תקרא לזה זנב של דג, כי דג זה פרווה, במחירים כאלה למה שלא יקנו – במקומות כאלה קונים, זה עניין של מחיר".

בשיחת הטלפון החליטו השניים לדחוק את המתחרה ברמן מהחלוקה: "צריך שברמן לא ייכנס למכור שם לחם -יש לו סחורה מעולה בדברים הקטנים כמו ג'בטה, סחורה יוצאת מן הכלל", אמר דוידוביץ'. אהרונסון השיב לו: "נעשה לך הפצה ברשת השיווק שלנו תמורת זה שיקנה מאיתנו לחמים. זה רעיון שווה בדיקה"

בעל מאפיית מרחבית אהרונסון נשמע כשהוא משוחח עם יהודה שניידמן מ"ברמן" על לקוח, שהובטח לו מחיר נמוך אך לבסוף לא קיבל אותו בגלל הקרטל.: "אמרתי בסוף חד משמעית, שיילך הלקוח – אני לא רוצה אותו. הוא לא רוצה? אני לא אתן לו אגורה אחת יותר ממה שיש לו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.