כך נתמודד עם בני הנוער של ימינו שמוצפים אתגרים

מורה בסמינר? רגישה לקשיים של בנות העשרה? רוצה לעזור ולתרום לנערות בתקופה המורכבת בחייהן? בואי לקבל כלים וניסיון בתכנית "כחיצים". תכנית מקדמות הנוער של "בית המורה בית יעקב". סיפוק אדיר עם פרנסה לצידו.

"כחיצים", תכנית מקדמות הנוער של "בית המורה בית יעקב", פותחת כעת את מחזורה השלישי. יש תקווה.

התכנית, שתימשך כ-3 שנים, מיועדת לפסיכולוגיות ונשים מתחום ההתערבות הרגשית, הרוצות לסייע לנערות ובני נוער בתקופה הרגישה בחייהם.

השנים שהביאו בכנפיהן שפרו את חיינו טכנית לאין ערוך, אך גם יצרו התמודדויות חינוכיות במשפחה ובקהילה. כשבדרך קשיים רבים מתגלעים בקרב בני הנוער בשנים שהיו אמורות להיות שנות הזהב בבניין חייהם. רבים מהם מוצאים עצמם מלאי תהיות, רבים מתוסכלים ואחרים אף נפלטים מהמערכת, או חווים התפרקות וחוסר יציבות קיומית, תפקודית וערכית.
מוסדות החינוך במגזר שמחוייבים לחינוך כוללני ומוסדר, אינם ערוכים לבעיות ולנסיבות מורכבות מסוג זה, לצורך כך הם נעזרים באנשי מקצוע ומרכזי סיוע מיוחדים הנותנים מענה לבנים ובנות הנמצאים בשלב מעורער שכזה בחייהם, מסייעים ומשכילים למנף את הסיכון לסיכוי .

אחד הרעיונות הטובים שמוכיחים עצמם בשטח, הוא פעילות "כחיצים", תכנית מקדמות נוער של "בית יעקב בית המורה", הפותחת כעת את מחזורה השלישי.

"תכנית כחיצים" אשר מכשירה מומחים בחברה, בקהילה ובמערכות החינוך, כדי ללוות מתבגרים ומשפחותיהם, והוא צורך בוער העולה בציבור הדתי חרדי לגווניו. הפעילות מייצרת מענה, מתרסים לאלו המידרדרים במדרון, אך פונה גם לנוער נורמטיבי הנמצא בתקופה מבלבלת.

בני הנוער של ימינו מוצפים אתגרים, הם מתמודדים בתקופת הפוטנציאל של חייהם על מה שבין משבר להזדמנות וזקוקים יחד עם משפחתם לארגז כלים ולניסיון שיעזור להם להבין ולפתור את התופעה. "כחיצים" משתלבת בדיוק בנקודה זו.

"כחיצים" מתאימה לפסיכולוגיות, נשות מקצוע מתחומי ההתערבות הרגשית, העשייה הקהילתית, החינוכית והתורנית. טובה לכל מי שהצורך הקריטי לסייע לזולת הוא בנפשו ואפשרית גם לצעירות בעלות בשלות רגשית וזיקה לערבות הדדית .
התכנית מועברת ע"י מרצים מהשורה הראשונה ונמשכת כ-3 שנים. (יום בשבוע). בסופן, לאחר שנת פרקטיקום, מקבלת המשתתפת תעודה המאפשרת לה להתחיל לעבוד בתחום, בצורה רשמית.
במסגרת הפעילות משתתפות הנשים בימי עיון וסיורים לימודיים, בהם נחשפות לקולות מהשטח, נפגשות עם מתבגרים ומשפחותיהם במרכזי סיוע מיוחדים, מתייעצות עם אנשי מקצוע ופעילים מארגוני הקירוב
ומנהלות שיח עם מפעילי הקווים החמים לנוער ומפעילי פרויקטים מטעם המועצות המקומיות השונות.
קבוצת הלמידה האיכותית של "כחיצים" משמשת בנוסף, כפלטפורמה נדירה ומעולה לדיונים מרתקים ומאפשרת למשתתפות הכרות והתמחות במקרים אותנטיים ורגישים.

בסיום הלימודים האינטנסיביים משתלבות בוגרות "כחיצים" במגוון משרות ומקומות מתאימים ואף מפתחות ומשביחות את מקומן הנוכחי.
מורות רבות מהמחזורים הקודמים, השתדרגו לעבודה בתיכון ובחטיבת הביניים, מחנכות ומנהלות רבות הסתייעו בארגז הכלים המגוון שרכשו בתכנית וחוו פריצת דרך ביחסיהן עם הנערות ואמהותיהן. מתמחות "כחיצים" המתגוררות ביישובים חרדיים / דתיים, נקראות לדגל לא אחת, על מנת לפתוח ולפתח מועדוניות נוער, שהפכו לשם דבר כגורם מסייע וככתובת בקהילה.

והחשוב מכל: תכנית "כחיצים" מאפשרת למשתתפות להשפיע ולכוון עמדות של צעירים טועים, מתוך אמונה וידיעה שהיהדות מספיק חזקה. יש תשובה לכל שאלה ופתרון לכל דבר.
"אנו באים לחזק", אומרת מנחת הקורס הגב' מלכה זלושינסקי, "ויוצאים בעצמנו מעושרים ומאושרים מתעצומות נפש ומהידיעה שניתן לקיים ולהחלים, דווקא מתוך אמונה חוסן האישיות על פי חכמת התורה."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.