כך סייע הרב לאו לשחקנית אניה בוקשטיין

הרב הראשי, הגאון הרב דוד לאו , חושף בטורו של נחום ברנע ב"ידיעות אחרונות" כי השחקנית אניה בוקשטין פנתה אליו וביקשה שיעזור לה שיכירו ביהדותה .

הרב הראשי, הגאון הרב דוד לאו , חושף  בטורו של נחום ברנע ב"ידיעות אחרונות" כי השחקנית אניה בוקשטין פנתה אליו וביקשה שיעזור לה שיכירו ביהדותה .

בוקשטיין נולדה במוסקבה בגיל 8 עלתה עם הוריה לארץ, שירתה בצה"ל ועשתה קריירה מרשימה על הבמה.

כשהגיעה לרבנות נתקלה בפקיד עוין. "תביאי לי את תעודת הלידה של אמא של סבתא שלך",  דרש הפקיד, אמא שלא סבתא שלה  נולדה בתקופת הצאר, לצאר הפקיד היה מוכן להאמין, בשלב הזה פנה הרב לאו לאנשי המועצה הדתית, ובוקשטיין זכתה ביהדותה מחדש.

"הרב לאו, 48, נבחר לתפקיד הרב הראשי האשכנזי לפני שנה ורבע בתמיכת ש"ס ויהדות התורה. אף על פי כן, הוא רחוק מאד מדגם הרב שעולה מהצירוף הזה. הוא עומד בשתי רגליו על קרקע המציאות כאן, מדבר בעברית עדכנית, מודע לכל פגמי המוסד שהוא עומד בראשו, ותומך בשינויים מרחיקים לכת בנהליו"

נחום ברנע שאל את הרב לאו, מדוע,  אתה מתנגד לחוק הגיור החדש?. "הרוב המכריע של העולים מחבר העמים הם יהודים, אמר, אבל הם מתקשים להוכיח את יהדותם. הצעתי להקים מערך ארצי שיקבל תעודות לידה מהרשויות במזרח אירופה. לא צריך שליחים אחרים, לא צריך טובות. תאר לעצמך שיום אחד ינחת בתיבת הדואר של משפחת עולים מכתב מהמדינה שיאמר: אנחנו שמחים לגלות לך שאתה יהודי"…

"עוד לא צפיתי בסרט "גט", אבל אצפה בו. ממה שמעתי על הסרט אעיר שלוש הערות: אחת, זה שדיין שואל את בני הזוג האם הם בטוח מעוניינים להתגרש זה לגיטימי, לא רצים לפרק כ"כ מהר משפחה. שתיים, לא קיימים היום דיינים כמו אלה שמוצגים בסרט, היום, כשהדיין מרגיש שהבעל מאוס על האשה, הוא חותך. שלישית, אני מבין שבסרט כל המתדיינים מרוקאים וכל הדיינים אשכנזים. זאת לא המציאות. בהרכב שאני מכהן בו, יושבים משני צידיי שני דיינים: הרב ציון אלגרבלי והרב ציון בוארון. אתה מנחש בודאי שהם לא באו משניפישוק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.