חברה קדישא מציגים: המליונרים יושנים טוב בקבר – צפו בתחקיר המלא

 "פה לא מגיעים לקנות אנשים פשוטים, רק סלבס", האנשים הכי מכובדים כאן של ישראל".  במילים אלו  מתארים אנשי חברה קדישא לעיני מצלמה נסתרת של חדשות 10 מדוע כסף גדול יכול להכניס את המתים לקבורה בבתי עלמין, בטענה כי  "אין מקום".

בישראל של 2013 קיימת מצוקה אמיתית  של קברים,  128 בתי העלמין פזורים ברחבי הארץ, מתוכם  49 סגורים לקבורה בשל הדוחק. "זה עולה 60 אלף שקלים", מסביר עובד חרדי של חברה קדישא לכתבת חדשות 10  אשר התחזתה לאישה שרוצה לרכוש חלקה בבית עלמין.

בבית העלמין בחולון לא מסכימים לקבור את בעלה של אותה 'כתבת', אלא שאם  הייתי מציעה כסף הייתי זוכה להקבר בתוך  שורה מפוארת.

לידי מערכת חדשות 10  הגיע מסמך פנימי שממנו עולה כי תושבים זרים שכלל אינם מתגוררים בישראל רכשו מקומות קבורה בכ-700 אלף שקלים.

בחברה קדישא טוענים כי כי הקבורה נקבעת על ידי קריטריונים מיוחדים. אולם בפועל, האפליה מתאפשרת אודות לפרצה בחוק שירותי הדת.

מהחברה קדישא נמסר: "ההכנסות ממכירת המקומות בבתי העלמין הסגורים עוברים לתקציב הפיתוח והתחזוקה של חברה קדישא, אשר אינה מתוחזקת על ידי גורם אחר. הכנסות אלו מופנות לחשבון בנק מיוחד המיועד לתחזוקת בתי העלמין הוותיקים ופיתוח חלקות קבורה חדשות. החברה מפרישה מדי שנה 10 מיליון שקלים לקרן לתחזוקת בתי עלמין ישנים. בנוגע לשורת הקברים לפני קברו של ראש עירית בת ים – אין כל אמת בטענה כי לא נהוג לקבור לפני שורת מכובדים".

תגובת משרד הדתות: "לצערנו, המצב כיום, הוא שאין תעריף מוסדר לחלקות אלה בחוק שירותי הדת היהודיים. הכסף אשר מתקבל מהכנסות אלו מופקד בקרן פיתוח ייעודית אשר מנוהלת בחשבון נפרד ונתונה לפיקוח משרדינו".

צפו בתחקיר המלא באדיבות ערוץ 10:

צילום תמונה ראשית- פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.