כך עוצר ברקת את הרצף החרדי בירושלים: "מגדלים רבי קומות – בלי סוכה"

חשיפת 'קוקר': בחודשים האחרונים החלה עיריית ירושלים להאיץ את תוכנית פינוי בינוי במסגרתה יהרסו המבנים הישנים בבירה ואת מקומם יתפסו מגדלי ענק שמותאמים לאורח החיים החילוני בבירה. איש נדל"ן חרדי ל'קוקר': "ברקת מנסה לעצור את החרדים בירושלים".

בחודשים האחרונים החלה עיריית ירושלים להאיץ את תוכנית "פינוי בינוי" במסגרתה יהרסו המבנים הישנים בבירה ואת מקומם יתפסו מגדלי ענק שמותאמים לאורח החיים החילוני בבירה.

על פי המידע שהגיע לידי' קוקר' ראש העיר ברקת החל באחרונה להאיץ את תכנית 'פינוי בינוי' בגבול שכונת גבעת שאול – קריית משה במטרה לעצור את הרצף החרדי שבין גבעת שאול לקריית משה.

לטענת עסקני השכונה, ברקת והעייריה מתכננים לבנות ברחובות ימין אבות ופרי יהודה, מגדלי ענק במקום הבניינים הישנים. לטענת העסקנים, תוכניות הבנייה מותאמות לציבור החילוני, מגדלי רבי קומות ללא סוכה, מה שידיר את החרדים מהפרויקט. סיפור דומה מתוכנן גם ברחוב בר אילן בירושלים.

"התכנית עצמה תעצור את הרצף החרדי שמחבר בין גבעת שאול לקריית משה שם החלו להתגורר לא מעט משפחות חרדיות", מסביר ל'קוקר' איש נדל"ן חרדי ומאשים את ברקת,"הוא מנסה לחלן את ירושלים, והנציגים החרדים בעייריה שותקים".

בעיריית ירושלים מסרו בתגובה כי אין שחר לטענות. עד כה, הנציגים החרדים טרם הגיבו לטענות.

עיריית ירושלים מתכננת להוסיף יותר מ־2,000 דירות חדשות לעיר עד 2020 במסגרת תוכניות פינוי־בינוי המקודמות בימים אלה ומציינות מהפכה בגישת העירייה. עד כה לא בוצע אף פרויקט פינוי־בינוי בעיר,

על פי קריטריונים של המשרדים השונים, יקבלו היזמים מענק מיוחד של 80,000 אלף שקלים על כל יחידת דיור שתפונה בפרויקטים של התחדשות עירונית במתחמי פינוי-בינוי המאופיינים בין היתר בצפיפות גבוהה, בערכי קרקע נמוכים, בשכונות בעלות רקע סוציו אקונומי נמוך, תחשיב כלכלי נמוך, בהתאם לקבוע בתקן שמאי וכן סף מינימלי של הסכמה עקרונית מצד  הדיירים לפרויקט.

 

המענק הכספי יוענק ליזמים לצורך הבטחת כדאיות כלכלית שתאפשר את מימושם של הפרויקטים במתחמים הללו, זאת במגמה להגדיל את היצע יחידות הדיור החדשות הנבנות מכוח פרויקטים להתחדשות עירונית בירושלים

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אמת, גם ברח' בר אילן העירייה רוצה מגדלים בשביל להביא אכלוסיה לא מתאימה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב