כך "עקץ" סוכן נסיעות מאות לקוחות (וידאו)

: סוכן נסיעות מקריית שמונה נעצר בחשד שהונה מאות לקוחות כשמכר להם כרטיסי טיסה מזויפים ושוברים מזויפים למלונות בחו"ל. בעקבות החשדות המיוחסים לו, נתקעו חלק מהנוסעים בחו"ל, והיתר איבדו את כספם ו. {הנוכל מהצפון}

סוכן נסיעות, תושב קריית שמונה, נעצר הבוקר לאחר שרימה מאות לקוחות כשמכר להם כרטיסי טיסה וחדרי מלון, אך בפועל לקח את כספם ללא כל תמורה.

ביממה האחרונה הוגשו נגדו יותר מ-30 תלונות במשטרת קריית שמונה. מעצרו הוארך בשבוע, ובכוונתו לערער על ההחלטה.

הסוכן מכר חבילות נופש, לאזור קפריסין ויוון, והעביר ללקוחות כרטיסי טיסה ושוברים למלונות. מדובר היה  בכרטיסים מזויפים, ובשאר היה מדובר בכרטיסי טיסה לכיוון אחד בלבד.

כךקבוצת תיירים מקריית שמונה שנסעה לקפריסין הגיעה משדה התעופה למלון שהוזמן להם ושם גילו כי אין שום הזמנה על שמם. "התקשרנו לסוכן והוא אמר שעוד כמה דקות זה מסודר", סיפר אחד מהם. "הוא שלח אותנו להסתובב בעיר, אבל ראינו שהדברים לא מסתדרים".

"הפעלנו עליו לחץ וזה לא עזר, לקחנו מלון ללילה אחד על חשבוננו אבל למחרת היה כבר מלון וחשבנו שעברנו את הסיפור", הוא הוסיף. "אבל אתמול כשהגענו לשדה התעופה בלרנקה גילינו בצ'ק אין שכרטיסי הטיסה שלנו לא שווים כלום ושלמעשה לא הוזמן לנו מקום בטיסה".

"רק אז הבנו שעבדו עלינו ושהאיש לקח את הכסף וברח", הוא ציין. "אחרי שעות של המתנה נאלצנו לגייס סוכן נסיעות מהארץ שעבד בתשעה באב כדי לעזור לנו, וקנינו על חשבוננו כרטיסים חדשים".

 

לאט לאט  החל  להתגלות העוקץ, ולסוכנות הנסיעות הקטנה בקריית שמונה הגיעו עשרות לקוחות זועמים שדרשו דין וחשבון.  סוכן הנסיעות עקץ גם את שותפו לסוכנות. בחקירתו אמר החשוד כי הוא הסתבך כלכלית ולכן נאלץ לקחת את כספי הלקוחות.

"המליצו לי על המשרד הזה, הלכתי אליו והוא הציע לי דיל טוב ליוון", סיפרה נטליה לבוסיביץ שנעקצה גם היא. "שילמתי במזומן והוא כבר עשה את ההזמנה לידי. באותו יום בערב התקשרה אלי חברה שהזמינה, והתברר שהם נתקעו בלי מלון בקפריסין, והיא אמרה לי לא להזמין – אבל כבר שילמתי. ביקשתי להחזיר את הכסף ולבטל, קיבלתי הבטחות שיחזירו כסף, אבל האיש נעלם. נשארתי בלי חופשה ובלי כסף".

"קיבלתי במייל כרטיסים אלקטרוניים למטוס, נראה מצוין, אבל כשהתקשרתי לישראייר ובדקתי אם אני בנוסעים, מסתבר שלא שמעו עלי וכלום לא שולם", סיפרה נוסעת אחרת. "ככה גיליתי שאנשים נתקעו בלי כסף ובלי חופשה. אתמול הגשתי תלונה וגיליתי המון אנשים שהגיעו עם מזוודות, עצוב מאוד".

ה

הסוכן  הגיע לתחנת המשטרה והתלונן שלקוחות איימו עליו, הוא נעצר  ומעצרו הוארך כאמור בשבוע, "לטענת מרשי מדובר בתקלה אחת בלבד לקבוצה אחת והלקוח התחייב להשיב את הכסף", אמר עו"ד זאהר עבאס מהסנגוריה הציבורית. "אין כוונה לרמות והוא מכחיש כי מדובר במקרים נוספים‎".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.