כך פיתו "נערות" חמאס את חיילי צה"ל (וידאו)

חמאס ממשיך במאמצים לפגוע בחיילי צה"ל ולאסוף מודיעין על הפעילות הסודית של הצבא – והפעם באמצעות יחידת הסייבר של ארגון הטרור שיוצרת קשר עם חיילים באמצעות התחזות לנשים, ותוכנות ריגול. {צ'אט מסוכן}

חמאס ממשיך במאמצים לפגוע בחיילי צה"ל ולאסוף מודיעין על הפעילות הסודית של הצבא – והפעם באמצעות  יחידת הסייבר של ארגון הטרור שיוצרת קשר עם חיילים באמצעות התחזות  לנשים, ותוכנות ריגול.

חמאס חודר לקבוצות של חיילים ושל יחידות צבאיות ברשתות החברתיות, כדי לאסוף מידע מבצעי ומודיעני על צה"ל.בצה"ל חשפו היום 16 דמויות בדויות שיצר חמאס – תמונות שנגנבו מהאינטרנט, חלקן של חייילים, שבאמצעות  נשים  שתפרה להן סיפור כיסוי, ניסו לחדור ולאסוף מידע.

אותם נשים  פיתו  את החיילים  להיכנס לחנות אפליקציות מזויפת שבנה חמאס במיוחד. חלק מהאפליקציות היו תמימות ורגילות וחלק היו זדוניות. אחת מאותן אפליקציות נקראת בשם YC המשמשת לשיחות וידאו. לאחר ההורדה הטלפון הסלולרי הופך לשקוף בפני היריב.

חייל שהתכתב בפייסבוק עם אנשי חמאס, שהתחזו לבחורה צעירה, תיאר כיצד נפל במלכודת והעביר לחמאס מידע רגיש בלי ידיעתו. "שלחה לי יום אחד מישהי הודעה בפייסבוק", סיפר החייל. "דיברנו הרבה, ברצף, כמה ימים, והיא אמרה לי שהיא שירתה בשב"ס ושאלה אותי מאיפה אני ומה אני עושה. אמרתי לה שאני בצבא. החיבור מתחזק. לאורך הזמן אתה מתחיל לסמוך ולהכיר אותה לאט לאט".

"היא אמרה לי בוא נוריד אפליקציה שנוכל לדבר", המשיך החייל. "הורדתי. האפליקציה נפתחה אבל לא פעלה. בסוף התייאשנו והמשכנו לדבר בפייסבוק כרגיל. פתאום אני מגלה שזאת לא בחורה. זה חמאס".
"זאת לא סתם אפליקציה, זאת יכולת להשתלט לי על הטלפון", הוא הוסיף. "הם יכלו לראות בדיוק מה אני עושה, לאן אני הולך, עם מי אני מדבר הרבה, מי המפקדים שלי, להכיר את הגזרה וצירים מסוימים, להשתמש במצלמה שלי כדי לראות ולשמוע גם כשהטלפון כבוי. אתה פשוט מעביר מידע לאויב בלי שאתה מרגיש ובלי שאתה יודע. באותו רגע אתה משרת את האויב מאשר אתה משרת את המדינה שלך".

1 תגובות

  1. מדוע אתם מפרסמים בכתבה תמונות לא צנועות, תעדכנו לפני הכניסה, קצת התחשבות

    נוחי |

Comments are closed.