כך פעלה משמרת הצניעות בביתר עלית – צפו בתחקיר המלא

פרשת התקיפה בביתר עילית הגיעה הערב לתכנית התחקירים הגדולה  המקור בערוץ 10 .

מדובר בשני גברים מבית"ר עילית, החשודים שהפעילו משמרות צניעות שתדאג על "שמירה על הציביון החרדי" בעיר ביתר עילית.

 לשניים יוחסו עבירות חמורות כגון איומים, חבלה בנסיבות מחמירות, תקיפה, חטיפה, כליאת שווא ועוד.

 צוות "המקור"  התחקה אחר החשודים ויצא לרחובות עיר  התורה שבהרי יהודה,

צפו בתחקיר מיוחד באדיבות ערוץ 10

 לפני כ-5 שנים, כשמאיר רובינשטיין כבש את ראשות העיר מידי פינדרוס  הוא  מחליט לטפל בנוער "הסורר" שפרש מהישיבות, לשם כך הוא  שוכר את חדד, חוזר בתשובה ובעל רקע עברייני עוד קודם.

ראש העיר ביקש מחדד "טפל בשב"בניקים".

משמרות הצניעות החלה לפעול  ברחובות ופיזרו כרטיסי ביקור הקוראים לתושבים לדווח "על מפגעים פיזיים ורוחניים", כשעליהם מתנוסס מספר הטלפון של חדד. חדד מקבל מהעירייה רכב ומכשירי קשר." ההתחלה הייתה עוד טובה, עד שהדברים החלו להסתבך – והאלימות נכנסה. "כשלא עמדו בתנאים שלו התחיל הבאלגאן", אומר איציק הלפרין, חרדי לשעבר .

"יום אחד שוחחתי עם מישהו, ניגשו אליי אנשים ואמרו לי שירצחו אותי", משחזר ישראל יראי, שטוען כי הותקף על ידי אנשיו של חדד ממשמרות הצניעות. "הם צעקו עליי בלי בושה, אמרו 'אנחנו נרצח אותך, תסתכל לאן אתה הולך ותהיה דרוך'. כמו עבריינים. ואז אחד מהם נתן לי אגרוף לפרצוף".

בכתבה מדגיש ישראל  רוזנר שהעיר עצמה נבנתה כחרדית, והאברכים טוענים שמאז ומתמיד המתח בינם לבין אותם השב"בניקים היה בלתי נסבל. תושבים מעידים על נערים שהסתובבו עם כלבים ברחובות והפחידו בנות סמינרים , היו גם כאלה שדהרו על סוסים והשמיעו מוזיקה בקולי קולות – גם בערבי שבת.

נפתלי שני תושב העיר טוען כי : "זו אחת השטויות הכי גדולות ששמעתי. נכון, היה ונדליזם. למה? כי זה 100-200 בחורים שפשוט אין להם מה לעשות. אבל זה מעולם לא היה ברמה שצריך להשתמש במשמרות צניעות כאלה".

אביבית רביע, שבתה טוענת שהותקפה משום שלבשה שמלה ללא שרוולים, אמרה "אין לאנשים האלה פה מסגרת, אין מועדונים, אין חוגים, אין מגרש כדורגל. אין שום תעסוקה. כל מי שפורש מהישיבה, ישר מנודה, ומתייחסים אליהם כאל המיץ של הזבל". לדבריה, "ילדים מקבלים מכות, מקבלים איומים. יש לו פה סיירת, סיירת שלמה. זה כמו יחידת אבטחה לכל דבר".

הבת , מיה רביע מתארת : "אני ואחותי יצאנו בליל שישי. אני לא דתייה, אז הייתי עם שמלה בלי שרוולים. חדד התחיל לעקוב אחרינו, ואמר לי 'זו הפעם האחרונה שאת הולכת ככה פה. זו עיר חרדית. עניתי איזשהו משהו והוא החטיף לי כאפה".

חדד אומר: "אז מה אם הכיתי"

צוות "המקור". הגיע בסופו של דבר גם לחדד שאומר, "אז אמרו שהכיתי, אז מה?",  "התפקיד שלי היה רכז נוער בעיריית בית"ר עילית. אם היה בא נער ותוקף אותך, אני הייתי הכי זמין כדי לשמור לך על הביטחון ולהגן עליך".

"הרי מי גורם לכל הבלגאן?", הוא  מאשים – " אותם נערים, שאוהבים פרובוקציות, אוהבים להציק. אני ריכזתי אותם למועדון הנוער שברשותי, כדי למנוע את הבלגאן הזה. שרפו לי את הדלת של הבית, אני שרפתי למישהו משהו? מעולם לא. לא הרשיתי לו שימשיך, הגנתי על עצמי. אני לא אוויר, כשיורקים עליי אני מנגב את הרוק. אני לא עבריין, ההיפך, תמיד באתי בחיוך לעבודה".

העיריה: "דוחים את העלילות"

מעיריית בית"ר עילית נמסר בתגובה לתחקיר כי "עיריית בית"ר עילית דוחה בשאט נפש את עלילות השווא. תמיד פעלנו ונמשיך לפעול מתוך מאור פנים ובדרכי נועם בלבד, ובהתאם לחוק". במשטרת ישראל מסרו בתגובה: "החקירה המוזכרת הינה חקירה מתנהלת בלהב 433 יאח״ה כך שאיננו מתייחסים לפרטים מתוכה. לעניין תלונות שהוגשו במחוז ש״י, נציין כי כל התלונות טופלו ומצויות בשלבים שונים של ההליך בעיניינן".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חברה!
  מדובר בנוער שוליים פרובוקטיבי שאיננו מחזיק מעמד לא רק בישיבות, אלא בכל מסגרת אחרת. אני כותבת את הדברים כתושבת העיר שמכירה את הדברים מקרוב. העירייה עושה מאמצים גדולים להעסיק את הנוער הזה, לדאוג להם למסגרת, ללימודים (כן, כן, בגרויות!!) והם לא משתפים פעולה. מה שמעניין אותם זה פייסבוק ופרובוקציה!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. פשוט נורא!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  כסף למשמרת יש בכמויות, אבל לגוף מסודר שיטפל בנערים אין.

  יוסף |
  הגב
  • הכתבה מתעסקת בנושא הפיקנטי,אך אינה נוגעת בגורמים לבעיה שמועלית,הנוער הגדל ללא מסגרות שצריך לפתור אותה. להתעסק עם הממונה שמנסה לפתור את הבעיה באלימות, זו בודאי אינה הדרך הנכונה. מכתבות של המקור אני מצפה ליותר עומק.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב