כך פתרה קלינטון את משבר "הגעפילטע פיש"

7,000 תכתובות אי-מייל של הילרי קלינטון התפרסמו אתמול. אך במקום לגלות סודות מדינה, עיתונאי ארה"ב מצאו מייל חשוד שכותרתו "געפילטע פיש". משבר ביטחוני? כל הפרטים

בעקבות הטענה כי המועמדת לנשיאות, הילרי קלינטון, סיכנה את ביטחון ארה"ב כשדנה בחומרים חסויים בחשבון דואר אלקטרוני לא מוגן, מחלקת המדינה האמריקנית התירה אתמול (ב') לפרסום 7,000 עמודי אי-מייל הכוללים התכתבויות של קלינטון בנושאים שונים.

אך במקום לגלות סודות מדינה, עיתונאי ארה"ב המאוכזבים גילו מיילים הכוללים את דעתה של קלינטון על הנרי קיסינג'ר (היהודי הראשון שכיהן כמזכיר המדינה של ארה"ב), התפעלויותיה מהאייפד החדש שקיבלה וזוג מילים שעורר את חשדם: "געפילטע פיש".

באחד המיילים שזכה לכותרת "געפילטע פיש" ומוען לשניים מעוזריה הבכירים, שאלה קלינטון: "איפה אנחנו עומדים לגבי זה?". האמריקנים שלא זיהו את שמו של המאכל היהודי, חשדו כי מדובר במילות צופן למשבר בטחוני, שכן, מדוע שמזכירת המדינה תברר עם עוזריה על געפילטע פיש?

המייל של הילרי קלינטון

אלא שהסיפור האמיתי, ובכן, קצת שונה. בחג הפסח של אותה שנה (2010), התעתד להגיע מאילינוי לישראל משלוח גדול של דגי געפילטע פיש. אך מחלוקת מסחרית גרמה לכך שהמשלוח יתקע בשיקגו והעמיד את יהודי ארץ ישראל בסכנה, שמא בפסח הזה לא יהיה געיפילטע פיש על שולחנם.

חבר קונגרס רפובליקני בשם דונלד מנזולה ביקש מקלינטון לברר את הנושא בפגישה שהייתה אמורה להתקיים בינה לשר הביטחון דאז, אהוד ברק. בתגובה צחקה קילנטון ואמרה ש"מכל הבעיות איתן מתמודדות ארה"ב וישראל, את הבעיה הזו כנראה נוכל לפתור".

וכך הגיע לסופו משבר הגעפילטע, והכתבים האמריקניים החרוצים יאלצו לאתר שערוריות בתכתובות אחרות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כמה מרגש… קלינטון הצילה את עם ישראל….
    לגופו של ענין לנו אם הגברת הזו לא תהיה נשיאת ארה"ב

    ירון |
    הגב