בלשים תקפו באכזריות ילד חרדי – מח"ש סגרו את התיק

בשעה שבמח"ש הציגו נתונים שמצביעים על עלייה במספר ההרשעות נגד שוטרים שנהגו באלימות כלפי אזרחים, ב"הצלה לאחים" טוענים כי למרות תלונות חוזרות ונשנות שהוגשו כלפי שוטרים שתקפו חרדים חפים מפשע – התיקים נסגרו

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה פרסמה אתמול את נתוני הדו"ח השנתי ממנו עולה כי ב 640 תיקים נחקרו שוטרים באזהרה בשנת 2017.

במח"ש התפארו בנתונים בהם כ- 40% מתוכם הסתיימו בהעמדה לדין פלילי או משמעתי.71% מהתיקים שנחקרו הגיעו לכלל מיצוי והתבררה בהם האמת.

כמו כן טענו כי אחוז ההרשעה בתיקי מח"ש עומד על 85% , רק 3% מהתיקים הפליליים הסתיימו בזיכוי. אחוזי ההרשעה של שוטרים בתיקים פליליים שהתבררו בבית משפט, עומד השנה על 85%, כאשר רק 3% מהתיקים הסתיימו בזיכוי. אחוז ההתערבות בהחלטות המחלקה, במסגרת עררים והשגות שהוגשו עליהן, אשר נבדקו השנה בפרקליטות המדינה, והעומד באופן מסורתי על אחוז מזערי, התייצב השנה על נתון חסר תקדים של 0%(!). מדובר בנתון חריג, המעיד על תהליך קבלת החלטות איכותי ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר, המתבצע במח"ש. כך התפארו בפרקליטות. בפועל,יותר ויותר תיקים נסגרים לפני שמגיעים לחקירה. רק סיפורים חריגים במיוחד בהם התנהגו שוטרים באלימות קשה זוכים למענה אמיתי.

אחד מעסקני סטמאר חושף באוזנינו כי תלונה שהוגשה במח"ש על תקיפת של ילד וכן של הרב דוד רוטמן – בעת פשיטת המשטרה על מאה שערים, כלל לא זכתה למענה. התלונה נסגרה על אחת.

לפני כמה חודשים, בתקופה הסוערת של ההפגנות במאה שערים, פשטו בלשי המשטרה על מאה שערים במסגרת מבצע יזום, בתיעוד שפורסם ממצלמות אבטחה נראה הרב דוד רוטמן עומד ליד השוטר הלבוש אזרחית ותוקף את הילד בברוטליות. "הוא אומר לשוטר משהו, לא תוקף, לא צועק, השוטר מתנפל עליו, וביחד עם חבריו השוטרים הסמויים, מתנפלים על הילד". מספר לנו עסקן הצלה לאחים". "בעניין זה הוגשה תלונה למח"ש. למרות הסרטון הברור שהוגש להם, ההחלטה היתה, לסגור את התיק".

צפו בבלשים פושטים

עורכת הדין נועה לוי פנתה בימים אלו מטעם הצלה לאחים בבקשה לפתוח שוב את התיק.

ב"הצלה לאחים" שבים ומדגישים כי רוב התיקים שמוגשים למשטרה נסגרים במח"ש. כך שההתפארות של הפרקליטות – מיותרת".

פנינו לפרקליטות לצורך בקשת תגובה, והיא עדיין לא התקבלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.