כך תבחרו את הרכב המשפחתי הבא שלכם

אם החלטתם לרכוש רכב משפחתי בזמן הקרוב, אתם בוודאי יודעים כבר שאתם לקראת אחת ההחלטות הכלכליות החשובות של חייכם. אין אלה רק סכומי הכסף הגדולים שנדרש להוציא על הרכב – סכומים הנעים בין עשרות אלפי שקלים למאות אלפי שקלים – אלא גם הסיכון לרכוש "חתול בשק". בעזרת מספר דגשים פשוטים במעמד הבחירה, אפשר להגדיל את סיכויי ההצלחה בעשרות מונים.

הגדרת הצרכים

לא צריך להיות מומחה בתחום הרכב כדי לדעת שיש היצע אינסופי של דגמי רכב, כך שגם לאחר קבלת ההחלטה על רכישת רכב משפחתי, נשארים עם מגוון אפשרויות. כמשפחה, עליכם לחשוב אילו מטרות בדיוק הרכב צריך למלא עבורכם, ולוודא שמאפייני הרכב עולים בקנה אחד עם מטרותיכם. יש להתייחס לכמות הנסיעות שהרכב אמור לבצע ולמרחקן (רכב "חזק" לעומת רכב סולידי יותר), על גודל הרכב ותא המטען שלו (במשפחות עם ילדים נדרש תא מטען רחב מאד) וכן הלאה. לאחר שמגדירים את צורכי המשפחה, קל הרבה יותר "לתרגם" אותם לכדי דרישות ספציפיות מהרכב. מומלץ לחשוב גם מספר שנים קדימה ולבחור רכב שיוכל לספק את המשפחה גם אם היא תחווה התפתחות זו או אחרת: למשל, התווספות בן משפחה.

סוגיה משמעותית אחרת היא, כמובן, התקציב: למעשה, משפחות רבות מתחילות את החיפושים שלהן מההגדרה של התקציב על פי צרכי המשפחה, אך גם סכום הכסף שהן יכולות להקדיש לרכישה בנקודת הזמן הנוכחית. טווח המחירים של הרכבים המשפחתיים רחב מאד, ומכאן שלהגדרת התקציב יש חשיבות מכרעת. צריך לזכור שיש אפשרויות מימון מגוונות לרכב, דוגמת קבלת הלוואה או עסקת טרייד אין, שיכולות להיות שימושיות בחלק מהמקרים.

שאלת השאלות: מאיפה קונים?

חשיבות מכרעת צריך לקבל הגורם ממנו רוכשים את הרכב, כאשר יש לא מעט אפשרויות בתחום. האופציה הראשונה היא לרכוש את הרכב דרך היבואנים הרשמיים, שמספקים לרוב רכבי יד שנייה: רכישה דרכם היא בטוחה לרוב, אבל הבעיה העיקרית היא המחיר הגבוה והעובדה שלא תמיד יש באמת צורך ברכב חדיש. בקצה השני של הסקאלה עומדת האפשרות לרכוש רכב (משומש) דרך אדם פרטי. גם אם יש סיכוי למחיר טוב, הסיכון ברכישת רכב שאין דרך לדעת מי עומד מאחוריו ומה הוא עבר במהלך השנים קיים תמיד.

האופציה ה"שפויה" יותר, המשלבת בין מחיר טוב לבין אמינות גבוהה, היא רכישת רכב משפחתי מחברת השכרה. אלה מציעות מגוון רחב של רכבים, חלקם הגדול עשה קילומטראז' מינימלי עד מאד על הכביש. זאת ועוד, החברות דואגות לתחזוקה שוטפת של הרכבים ועושות הכול על מנת שמצבם יהיה ללא דופי כשהם מוצעים ללקוחות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.