כך תבחרו וטרינר בחדרה

חיות המחמד שלנו חשובות לנו מאוד, ואין זה משנה אם מדובר בכלב, בחתול או בארנבת. החיה הקטנה והמתוקה שאימצנו ובחרנו מתוך שלל יצורים מתוקים אחרים, היא משמעותית מאוד עבורנו ומשום כך אנחנו רוצים לדעת שהיא בידיים טובות גם בשגרה וגם במצבי חירום. מי שמחפש וטרינר בחדרה ומתלבט מה היא הדרך הנכונה לבחור את רופא החיות הפרטי שלו, חשוב שיכיר את הטיפים הבאים ויבחר בצורה הטובה ביותר את האדם שאמון על שלום הכלב או החתול.

 

קרבה גאוגרפית והמלצות

אין ספק שאחד הנושאים המשמעותיים ביותר הוא הקרבה הגאוגרפית שלכם אל הווטרינר. אם אתם גרים בחדרה או בסביבתה, וטרינר בחדרה הוא בהחלט אידאלי הרבה יותר מאשר איש מקצוע אחר שממוקם בתל אביב, בירושלים או בבאר שבע. עם זאת, לא כל וטרינר שנמצא במרחק הליכה מהבית הוא באמת אידאלי. התייעצו עם חברים, שכנים ומכרים ובקשו לקבל שמות של וטרינרים מומלצים. מי שמחזיק בביתו חיית מחמד או החזיק אחת בעבר הקרוב יידע לציין שמות של אנשי מקצוע שאליהם כדאי לפנות וגם כאלה שמהם עדיף דווקא להתרחק. מקצועיות היא נושא קריטי בתחום הזה, ומי שנתפס בעיני החברים שלכם כגורם שאיננו מקצועי הוא לא האדם שראוי לטפל בחבר הכי טוב שלכם, שהרי הוא עשוי לטעות באבחון או להציע טיפול לקוי שיוביל בסופו של דבר לנזק גדול יותר מאשר לתועלת.

 

שירותים נוספים

כשאתם מחפשים וטרינר בחדרה נסו לחשוב אילו שירותים תצטרכו לא רק הפעם – אלא גם בעתיד. למשל, אם אתם פונים לווטרינר בשל בעיה מסוימת, בדקו האם הווטרינר מציע גם מנוי שנתי שכולל חיסונים ובדיקות רפואיות נוספות, או הנחות על שירותים שונים. ישנן מרפאות שיציעו גם שירותי פנסיון או ספרות, ואחרות יציעו בית חולים לחיות שכולל גם חדרי צילום וניתוח, חדרי אשפוז וכיו"ב. השאלה, בסופו של דבר, היא מה אתם צריכים עכשיו לאילו שירותים אתם עשויים להזדקק.

 

שאלה של כימיה

לבסוף, אל תשכחו לתת תשומת לב ליחס של הווטרינר אל החיה שלכם, ולכימיה ביניהם. וטרינר טוב יידע ליצור קשר עם הכלב שלכם כדי להרגיע אותו לקראת הבדיקה, שעשויה לעיתים להיות לא נעימה. כימיה ביניכם לבין הווטרינר גם היא חשובה, משום שהיא תעזור לכם להיות בטוחים שהחיה שלכם בידיים טובות והיא תעזור לווטרינר לפעול בראש שקט בידיעה שאתם סומכים עליו ועל ההחלטות המקצועיות שלו. מה שחשוב הוא הטובה של הכלב, וזה הנושא היחיד שצריך לעניין גם אתכם, וגם את הווטרינר.

המרכז הוטרינרי לחיות מחמד בחדרהת, ד"ר איתי שטרן

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.