כך תחגגו פסח כשר בתאילנד

חופשת הפסח היא תקופה נוחה לטיולים בתאילנד, מיד לאחר עונת הקיץ החמה ורגע לפני תחילת עונת הגשמים. ביקור בתאילנד, גם לתקופה קצרה, הוא חוויה נפלאה. זוהי ארץ אקזוטית ומגוונת נופים, האהובה על תיירים רבים למרות מזג האוויר ההפכפך השורר בה. אזורים פופולריים המתאימים למגוון מסלולי טיול הם העיר הצפונית צ'אנג-מאי, האיים הדרומיים (קוסמוי, פוקט, קופיפי) ובנגקוק, עיר הבירה השוכנת במרכז המדינה.

לחגוג את ליל הסדר בתאילנד

המעוניינים לחגוג פסח כשר בתאילנד יכולים לבחור באפשרות להצטרף לטיול מאורגן לשומרי מסורת, או לתכנן מסלול עצמאי. במהלך המסלול אפשר לקבל מידע במרכזי המטיילים ובמרכזי חב"ד, בהם אפשר לרכוש אוכל כשר לפסח, לקבל פרטים על בתי מלון כשרים, ואפילו לערוך שם את הסדר.

תאילנד היא ארץ חביבה על התיירים הישראלים, שכה השתלבו בנוף התאילנדי עד שבחנויות מקומיות רבות אפשר לפגוש שלטים הכתובים בעברית. בחנויות אפשר למצוא מוצרי מזון כשרים המסומנים עם סימוני הכשר K (אורתודוקסי) או U (מקובל על חב"ד). מוצרי החלב המקומיים אינם מומלצים לשומרי כשרות.

לקראת חג הפסח מתפרסמת באתר של חב"ד רשימת המרכזים בהם מתקיימות חגיגות ליל הסדר. ישראלים רבים חוגגים במרכזי חב"ד, ביניהם מטיילים השוהים שם תקופה ארוכה וקרובי משפחותיהם המגיעים לביקור חג קצר. לחגיגות אלו מגיעים בדרך כלל מאות ולעתים אלפי אורחים. יש להירשם מראש באמצעות אתר האינטרנט של חב"ד. אין חובה לשלם, אך תרומה מתקבלת בעין יפה. חגיגת ליל סדר בבנגקוק או באיים היא חוויה נפלאה, ויש שמגיעים לתאילנד במיוחד כדי לחגוג שם את הפסח.

לשהות לביקור קצר

למי שבוחרים לשהות במלון או באכסניה כשרים בימי החג שאחרי הסדר מזומנת חוויה תיירותית נפלאה. בתי מלון כשרים ממוקמים בקרבת אזורי תיירות. אפשר לבקר באטרקציות מקומיות מקסימות ואולי גם בכמה אתרי תיירות מפורסמים. חשוב לזכור כי תאילנד היא אמנם ארץ מקסימה, אך יש להתנהג לפי כל כללי הבטיחות, לא להשאיר חפצי ערך או כסף ללא השגחה, ולהתעדכן במרכזים לישראלים במהלך השהייה.

לפני נסיעה לתאילנד

מומלץ לחדש את הדרכון כמה חודשים לפני חג הפסח ולא להמתין לרגע האחרון. אין לוותר על ביטוח נסיעות שמכסה את כל פרטי מסלול הטיול.

עבור נוסעים לתאילנד קיימת רשימה ארוכה של חיסונים מומלצים, שחלקם אינם מוכרים בארץ. יש להקפיד על קבלת החיסונים המתאימים.

למי שאינם נוסעים בטיול מאורגן מומלץ להזמין מקומות לינה מראש (בד"כ אפשרי דרך האינטרנט). בנוסף, יש להכין בגדים המתאימים לתהפוכות מזג האוויר הצפויות.

לבקר בתאילנד בפסח

תאילנד היא ארץ אוריינטלית שתושביה לא סיגלו את מנהגי המערב. התאילנדים אדיבים ושקטים, מכבדים מאוד את בית המלוכה ואת המקדשים העתיקים. חשוב לכבד את המנהגים המקומיים (ואפילו ללמוד אותם לפני הנסיעה).

החודשים אפריל-מאי אינם נחשבים לשיא תקופת התיירות, והעלויות אמורות להיות נמוכות בתקופה זו. זוהי התקופה של שלהי הקיץ, לפני תחילת הגשמים, בה האקלים אמור להיות מתון, אבל מזג האוויר הפכפך ולכן כדאי להתכונן מראש לאפשרות של שינויים במזג האוויר במהלך החודש. התחבורה הפנימית במדינה כוללת טיסות פנים רבות. בשדות התעופה של תאילנד אפשר לרכוש כרטיס סים מקומי למובייל, להמיר כספים ועוד.

לקראת חגים מתגברות אזהרות המסע הרשמיות למטיילים ישראליים בחו"ל. יש לשמור על ערנות בשל התקפות על מטיילים ברחבי העולם. ההמלצה לתיירים הישראליים היא לא להבליט את זהותם. לקראת הטיול יש להתעדכן באזהרות מסע, ובמהלכו לשמור על קשר עם מרכזי המטיילים הישראליים או בבית חב"ד באזור הטיול. פסח כשר!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.