כך תעצבו את שולחן ליל הסדר • מיוחד

חג הפסח נמצא ממש מעבר לפינה, וזה הזמן להתארגן לקראת האירוח והכנת שולחן ליל הסדר. באלו מפות או כלים כדאי להשתמש ובאלו צבעים, כהים או בהירים? כמה פרחים צריך לשים? דבורה דרוק מביאה לכם את כל הפרטים לעריכת שולחן חג חגיגי במיוחד. חג שמח

לעצב את שולחן ליל הסדר בחדשנות ורעננות, האביב מגיע ומשב ריח רענן נישא מפריחת עצי הפרי, עת יוצאים לברך את בירכת האילנות ומברכת האילן יתברכו הבריות.

רוח היצירתיות נושפת בגבי ודוחפת מה תחדשי, תיצרי, תעצבי לכבוד ליל הסדר?! ליל הסדר מזמין לעיצוב רענן שונה וחדש…

בליל הסדר כמיטב המסורת יש מעט מקום על השולחן לדקורציה, אם בכלל. לכן יש לתת את הדעת על המפה שמקבלת את המשמעות החשובה בעיצוב

סוג הבד סטן או ג'קארד עם טקסטורה מרשימה או חלקה בצבעי שמנת או לבן, כסף או זהב ואפשר להניח מפה בצבע זהב ולאורכה רנר מיוחד מפנינים או עם אבני קריסטל בצבע כסף. כלי הכסף "נותנים רשות" לערבב את צבעי הזהב והכסף

מפיות מבד חבוקים בפרחים מלאכותיים או חבקי פנינים טרנד ידידותי, קצת קיצ'י אך מאושר. בתוך המפית מבד רצוי להניח מפית חד פעמית לתגבור  מצבעי העיצוב.

כלי כסף בשולחן ליל הסדר משדרים יוקרה, הצורפים // צילום: קית גלסמן

 

בעריכת השולחן מומלץ להימנע מלערוך לשולחן עורך מלכתחילה, אלא להניח צלחת אישית ובתוכה קעריות קטנות עם תפוחי אדמה חרוסת מי מלח וחסה כל משפחה על פי מה שמקובל בה.

ה"סדר" בצלחת האישית משאיר את המפה נקיה לשולחן עורך. אין צורך בכוסות לשתיה קלה  אלא רק כוסות עם רגל ל-4 כוסות.

על מנת ליצור אוירה נעימה כדאי להניח שקית אישית מתחרה או אורגנזה עם אגוזים ושם המסב.

עיצוב שולחן חג בגווני הכסף והצהוב // צילום: פלאש 90

 

פריחה בשולחן – בוקטים של פרחים אחידים כגון ורדים בצבע לבן או מספר ענפים של סחלבים מפוזרים לאורך השולחן.

אפשר גם לקחת מספר כלי זכוכית למלא בהם אגוזים מסוגים שונים ולהניח בתוכם סחלב במבחנה. להימנע מעיצוב גבוה כי הוא מפריע לראות ולהראות…

וכך אפשר להשאיר את עיצובי הפרחים גם בזמן שולחן עורך.

 

צבע סגול – הצבע נבחר כצבע מוביל לשנת 2018 אפשר בהחלט לבחור פרחים בגווני הסגול ולערוך שולחן חג צבעוני במראה, סגול מסמל אנרגיות, רוחניות, יצירתיות, כבוד, מלכות ומתחבר לכל המשמעויות האלה יותר מכל צבע אחר.

אגרטלים נמוכים בצבעי צהב עם פרחים סגולים, גם יוקרה וגם אופנה // צילום: פלאש 90

 

בימי חול המועד רצוי לערוך את השולחן בצבעים חמים ובשילובי צבעים נועזים ואם החלטתם לצאת לטיול תשקיעו עוד טיפה לא רק בכמות האוכל שאתם תיקחו אתכם אלא באייך הוא יהיה מוגש.

מפה משובצת באדום לבן או ירוק לבן ואם חד פעמית תבחרו מפה צבעונית בצבע חזק וכלים בצבע אחר, שונה. כתום עם ורוד ,ירוק עם כחול ,אדום עם צהוב.

יש משהו בטבע באווירה שמאפשר ניגודים, בבית הכל על פי הכללים והגבולות מה שבחוץ יש את החירות לראות את החיים בצבעים אחרים…

חד פעמי – למי ששולחן הסדר שלא מלא אורחים והוא רוצה לשבת עם כולם לשיר ולשמח ולא להיות במטבח ולהדיח כלים. יש פתרון מצויין של כלים חד פעמיים, אפשר למצוא כלי שולחן מלאים סטייל וחן, עם מגוון של כל מה שצריך על שולחן החג: צלחות, כוסות, סכו"ם, כלי הגשה במגוון גדלים, מרקיות, מפות, מפיות, ראנרים, קנקנים, גביעי יין, נרות ועוד, ומאידך חגיגה אמיתית למארחת: בתום הארוחה לא צריך לשטוף כלים… פשוט משליכים הכל לפח –  ודי!

בצבעים המתאימים לטרנדים השולטים בתחום האופנה והעיצוב לבית שילובים של גולד רוז, זהב, כסף ועוד … כך שניתן  ליצור שילובים מעניינים וטוטאל לוק בהשלמה של מפות, מפיות ראנרים, נרות וכו ולהעניק לשולחן מראה גלאם יוקרתי.

להנות משולחן חג יוקרתי ויפה עם פעמית סטור

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.