כך תשמרו על הבית שלכם בפסח

מתארחים אצל המשפחה בליל הסדר? נוסעים לחופשה בחול המועד? אם אתם מתכננים לבלות את החג מחוץ לבית, קבלו את כל העצות להגנה על הבית שלכם מפני פריצות ושריפות

אחרי שקרצפנו, טיאטנו, הברקנו, ניקינו ושטפנו, סוף סוף אפשר להניח

בצד את המגב והמטאטא ולחגוג את חג הפסח. בין אם אתם מתארחים אצל הדודה, לוקחים את הילדים לפעילויות, מטיילים בצפון, יורדים לחופשת בטן גב באילת או מחתימים דרכון, אין ספק שחג הפסח הוא ההזדמנות של כולנו לצאת קצת מהבית וליהנות.

אבל בזמן שאנחנו נעדרים מהבית וזוללים את הגפילטע פיש של דודה שושנה או עושים סלפי בבריכה, בבית הריק עלול לבקר אדם זר, ואנחנו לא מדברים על אליהו הנביא. חגים הם קצת, איך אומרים, פרצה קוראת לגנב, ואף אחד מאיתנו לא רוצה לחזור לבית שפרצו אליו ונראה כאילו עבר את 10 המכות. מעבר לכך, גם שריפה עלולה לפרוץ בזמן שאנו מחוץ לבית, כזאת שתכניס את המושג ״אש ותימרות עשן״ לכיס הקטן.

אז מה עושים? קיימות כמובן הדרכים הידועות להגנה על הבית מפני פריצות ושריפות. כמו למשל, התקנת סורגים, התקנת אזעקה, התקנת גלאי עשן, הכנסת כספת לחפצים יקרי ערך, חיבור מצלמות וחיישני תנועה, וכמובן, לוודא שכל מכשירי החשמל כבויים ומנותקים לפני שיוצאים מהבית. לצד אלו, ישנן גם שיטות אחרות להגנת הבית. אז הנה לפניכם כמה מהדרכים שיסייעו לכם להגן ולאבטח את הבית במהלך חג הפסח:

אימוץ כלב לא סתם אומרים שכלב הוא ידידו הטוב של האדם. רוב הפורצים לא יעזו להיכנס לבית שיש בו כלב, וכשישמעו את הנביחות החזקות הם מיד יסתלקו. גם אם אין לכם כלב, ואתם יותר טיפוס של חתול, תוכלו לרמות את הפורץ הפוטנציאלי ולגרום לו להאמין שבתוך הסלון יושב לו רוטווילר. הניחו קערה עם אוכל לכלבים בחצר, תלו שלט ״זהירות, כלב״, או הפעילו סרטונים מיוטיוב שכוללים נביחות.

סייג לחוכמה שתיקהנכון שבא לכם לצעוק לכל העולם שאתם טסים לבורגס בפסח? אז זהו, שכדאי שלא תחלקו את המידע הזה עם אנשים רבים מדי. מומלץ שלא לדבר בקול רם ברחוב על כך שאתם משאירים בית ריק ורצוי מאוד לא לפרסם את זה בפייסבוק. למרות זאת, מומלץ כן לספר על כך לשכן, בהנחה שאתם בוטחים בו וסומכים עליו, על מנת שיפקח עין ויצלצל אליכם אם משהו חשוד קורה בביתכם.

נעליים מחוץ לבית אם אתם רוצים ליצור אשליה שאתם נמצאים בבית, כל שעליכם לעשות הוא להניח נעליים בפתח הדלת, מחוץ לבית, ועדיף להניח מגפי גברים. הפמיניסטיות שביננו אולי יתווכחו, אבל המחשבה שיש גבר בבית עשויה להגביר את הסיכוי להברחת פורצים.

שעון שבת כדי לחדד את האשליה שיש מישהו בבית, מומלץ לרכוש שעון שבת המאפשר שלכם לשלוט בתאורה ולתכנן מראש את זמני הדלקת האורות.

התקנת מנעול כספת על הדלת אל תסתפקו בלנעול את הדלת עם מפתח, והתקינו מנעול כספת שיקשה על הפורץ. מנעול כזה עולה בין 350 ל-550 שקלים והמחיר שווה את השקט הנפשי שלכם.

כספת בצורת שקע למה לעשות חיים קלים לפורץ? במקום לרכוש כספת שגרתית, במחיר של 8 דולר תוכלו לקנות כספת שנראית כמו שקע חשמלי לכל דבר, כך שהגנב לא יבחין בה.

כמו שראינו, חג הפסח מחייב אותנו להגן על הבית. ובכל מקרה, על כל צרה שלא תבוא,אולי כדאי שיהיה לכם ביטוח דירה. הביטוח יאפשר לכם לקבל פיצויים במקרים של פריצות ושריפות, כך שתוכלו לצאת מהבית בראש שקט. שיהיה חג שמח!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.